Casper PC upgrade veya 3000 TL'ye sistem toplama

qKubilayq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aklımda biraz soru takıldı. Şimdi ben Casper pc aldım. Ve pişmanım siz siz olun almayın. Ve yeni bir pc toplama veya şu an elimdeki bilgisayarı adamı etsem? Yoksa yaz ayına kadar 3000 TL biriktirip yeni bir toplama bilgisayar mı yapsam? Veya hazır güçlü bir bilgisayar mı alsam?

Sorularım bu kadar kafam karıştı bu konuda. Kısaca özelemek gerekirse elimdeki bilgisayırımı yenileyeyim mi yoksa yaz ayında yeni bir bilgisayar mı toplasam?

Yaz ayına kadar para biriktireceğim hesaplamalarımı yaptım tam olarak net 3000 TL çıkıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin en önemli 2 bileşenini bilmeden yorumlamak çok zor.

İşlemci ve anakart nedir ?

Bunları cpu-z adlı programla öğrenebilirsiniz.

Sistem özellikleri nedir?
Sistemin en önemli 2 bileşenini bilmeden yorumlamak çok zor.

İşlemci ve anakart nedir ?

Bunları cpu-z adlı programla öğrenebilirsiniz.
Yine kahinlik yapacağız galiba. Bu casper marka PC özellikleri nedir?

asda d.png

cpuz.png
cpuz2.png
cpuz3.png
cpuz4.png
çze.png

Arkadaşa Katılıyorum sistem gayet güzel. Bir kasa PSU ve ekran kartı alırsanız tamamdır birde isteğe bağlı olarak SSD ekleyebilirsin.

Yeni kasa ve PSU al. Ekran kartını da yeniledin mi mis gibi sistem olur.

Yanlız malum yakında GTA 5 çıkıcak onu güzel bir biçimde sıkıntı olmadan oynamak istiyorum. Ekran kartını değiştirince GTA5 'i rahat bir şekilde çalıştırabilir miyim?

Bana göre mevcut olanı yenile. Yani söyle eski pc de işine yarayacak olanları harddisk kasa ram. Bunları yaz ayına kadar toplayacağın 3.000 topladığında gtx 970 i7 4770k msı h81 -p 33 al gta 5 rahat oynarsın.

Not: PSU 750 w çıkarırsın
Not 2: Kasanı büyük sayıyorum.

Bana göre mevcut olanı yenile. Yani söyle eski pc de işine yarayacak olanları harddisk kasa ram. Bunları yaz ayına kadar toplayacağın 3.000 topladığında gtx 970 i7 4770k msı h81 -p 33 al gta 5 rahat oynarsın.

Not: PSU 750 w çıkarırsın
Not 2: Kasanı büyük sayıyorum.

Kasa kücük. Yani diyosunki ramleri harddiski al daha sonra yaz ayında yeni bir kasa, ekran kartı ve ana kart almı diyosun ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı