Casper Pil Algılanmadı

Marla Singer

Megapat
Casper CSD serisi laptop kullanıyorum. Anakartım kısa devre yapıyordu bu yüzden yeni anakart aldım bilgisayarı şu an sorunsuz kullanıyorum tek sıkıntım laptop şu an bataryayı görmüyor pil simgesinin üzerine gelince pil algılanmadı yazıyor. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakart değiştiğinizden dolayı olmştur. Biosu yeniden yüklemeyi biliyorsanız kendiniz yeniden yükleyin , bilmiyorsanız sıkıntılı ve riskli bir işlem olduğundan dolayı evinize en yakın yetkili servise gösterebilirsiniz. İyi günler.

Biosla ilgisi yok batarya eskiyse devreden ayrılınca eeprom sıfırlamıştır.
Hocam peki ne yapmam lazım bir bilginiz var mı ? Birde şöyle bir durum var bilgisayarımda fişe takar takmaz tuşa basmasam bile bilgisayar kendiliğinden açılıyor.Bilgisayarı kapattığımda ise tekrar açılma durumu yok.Bu sorun çıkarır mı? Birde pc yi kullanmıyorken 15 saniyede uykuya giriyor fareye tıklayınca hemen geri açılıyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yeni batarya alman gerekiyor eeprom sıfırladıysa geri dönüşü yok. Güç ayarlarından ne zaman ekranı kapatacağını ayarlayabilirsin. Kendi kendine açılması kısa devre yüzünden olur. CMOS sıfırlamalısın. Ya da ISL entegresini temizlemelisin.

Yeni batarya alman gerekiyor eeprom sıfırladıysa geri dönüşü yok. Güç ayarlarından ne zaman ekranı kapatacağını ayarlayabilirsin. Kendi kendine açılması kısa devre yüzünden olur. CMOS sıfırlamalısın. Ya da ISL entegresini temizlemelisin.
Şuan bilgisayarımda SSD + HDD var bios default yapınca boot seçeneklerinden ssd kayboldu listede gözükmüyordu sadece HDD vardı bende kaydetmeden çıktım default yapamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı