Casper S500 RAM yükseltme

Jacquesbro

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, CPU-Z bilgilerinin çoğunu yükledim gördüğünüz üzere 8 GB RAM var. Bunu 16'ya yükseltmek istiyorum. Uyumlu RAM önerebilir misiniz? Ayriyeten sizce bu 8 GB RAM'i 16'ya yükseltmek laptopta gözle görülebilir bir artış sağlar mı? Valorant, League of Legends, CS:GO tarzı mid-Low end oyunlar oynuyorum. RAM'i yükseltsem daha stabil bir deneyim sunar mı? Teşekkürler.
Diğer bir sorum, garantisi devam etmekte bu işlemi yetkili servisler yapıyor mu direkt kendileri? Yoksa çok pahalı fiyatlar mı çekıyorlar?

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    71,1 KB · Görüntüleme: 41
  • 4.png
    4.png
    93,1 KB · Görüntüleme: 38
  • 1.png
    1.png
    119,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Servislerde yapıyor diye biliyorum. Fakat RAM upgrade garanti bozan bir işlem değildir.
İlk önce çift RAM slotu mu var yoksa tek mi bunu öğrenmeniz gerekli. Tek ise direk 16 GB RAM almak gerekli. Açıp baktınız mı içine?

Aynı zamanda termal macun yenileme işlemide yaptırcam daha önce kasada çok değişiklik yaptım ama hiç laptoplarda ne macun ne de herhangi bir parçasını değiştirme işlemi yapmadım ve S500 serisinin alt kısmını değişik yapmışlar tam bir plaka halinde ve nasıl açıldığı hakkında da bilgim yok o yüzden servise fiyat sorarım çok pahalı gelirse mecbur kendimiz halledeceğiz :)

Büyük ihtimal öyle yapacağım daha önce tecrübem olsaydı kendim denerdim ama garantisi varken çok pahalı olmadığı sürece yetkili servise vereceğim teşekkürler tekrar.

Yeni konular

Geri
Yukarı