Casper S500 uzun kullanım testi

Evet arkadaşlar büyük ihtimal bu konuyu okuyorsanız intenrete Casper'ı çok kötülediklerini görünce gelmişsinizdir ben bu cihazı neredeyse 7 8 aydır kullanıyorum şuana kadar hiçbir sıkıntısı çıkmadı cihazla oyun falanda oynuyorum işlemci çok fazla yüke girse de 80 dereceyi geçmiyor ben bu cihazı aldığımda buna verdiğim parayla kat kat daha iyi masaüstü toplardım örnek vermek gerekirse bütçeyi biraz aşarak RX580'li bir sistem toplayabilirdim fakat seneye bir üniversiteye gitme düşüncem olduğu için laptop tercih ettim bendeki MX230 ve 480GB SSD'li model zamanında 4090 TL'ye aldım şu an 7.500 bandında satılıyor 7500 TL verip alacaksanız kesinlikle değmez onu da belirteyim.
SSD sağlığı olarak şu durumda:

1606981442680.png

Batarya: Bu konuda cidden aşırı başarılı ben ders falan çalışırken arada video izliyorum video çözümlere falan bakıyorum o ara hiç kapatmıyorum cihaz açık duruyor 7 8 saat kadar gidiyor bataryası bu konuda cidden çok başarılı.

Kasa: Kasanın malzemesi cidden kötü bir plastik hele üst kapak elinizde kalacak hissiyati veriyor ve çok kolay kılcak çizikler oluşabilir.

Ekran: Ekran olarak bendeki 720P ve memnunum ekran çerçeveleri ince laptopa çok güzel bir görünüm katıyor ben ASUSK556UQ laptoptan geçiş yaptığım için ekran çerçeveleri bana aşırı güzeldi geldi.

İşlemci: i510210U 8 çekirdek bir işlemci var benim işlerimi fazlasıyla görüyor Turbo ile 4.2 GHz'e kadar çıkabiliyor bana göre gayet yeterli.

RAM: RAM olarak 2666 MHz RAM var DDR4 olarak (MHz'den tam emin değilim)

Ekran kartı: Ekran kartı olarak MX230 2 GB mecvut cihazda aşırı bir şey beklemeyin benim gibi CS:GO LoL GTA 5 Valorant tarzı oyunlar oynayanlar için fazlasıyla yeter.

Ses: Ses olarak Dolby Audio sistem var müzik dinlerken film izlerken fazlasıyla tatmin ediyor.

Taşınabilirlik: Cihaz cidden aşırı hafif 1.9 KG rahatlıkla sağa sola getirip işlerinizi halledebilirsiniz.

Görünüm: Cihaz 1.9 KG ve kalınlık olarak 19.9mm bendeki kasası Silver renk cidden şık duruyor.

Elimden geldiğince iyisiyle kötüsüyle anlatmaya çalıştım merak ettiğiniz FPS değerleri olursa ve ben o oyunları oynuyorsam büyük bir zevkle yardımcı olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı