Casper telefon modelleri alınır mı?

2 yıl önce Casper VIA E3 modelini kullanıyordum.
Bence alınmaz neden alınmaz diye sorarsan yazılımsal anlamda çok sorun çıkartıyordu işte kendi kendine resetlenmelerden tut donup kasılmalara bir anda uygulamadan atmalar falan daha sayamayacağım o kadar çok şey car ki ben almamanı tavsiye ederim.

@Fatherboard Bence alınmaz. Bir arkadaşımda F/P olduğunu düşünerek (neye göre düşündüyse artık) VIA F30 Plus almış. VIA F30'da 8 GB RAM var + 4 Sanal bellek ile 12 GB var. Tabanda Chipset olarak Unisoc işlemci var. Güçsüz bir işlemci için bu kadar RAM'a ne gerek var. Tyce - C girişi kullanmışlar ama, bu da var desinler diye kullanılmış gibi. Hızlı şarj yok. Hani var da 10W civarı bir şey sanırım. 90Hz ekran var ama HD+ ve piksel yoğunluğu 270. Kamera kalitesinden çok anlamam 50MP var ama ne kadar kaliteli çekiyor tartışılır. Daha başka hangi özellikleri eksik, malzeme kalitesi nasıl (darbeye, düşmeye, çizilmeye, suya dayanıklılığı) bilemem.

Şimdi bu telefon 6000-7000 TL bandında bir fiyatı var. Ben Samsung A23 kullanıyorum. Fiyat aralığı aynı. İkisini de kullanınca A23 performans olarak ona göre çok çok iyi. Arkadaşımda kıyaslayınca parası boşa gitmiş gibi düşündü, gitti de zaten. Hadi A23'ü geçtim. Bu fiyat aralığında Xiaomi'de veya başka bir markada daha da performanslı bir cihaz alınabileceğini düşünüyorum. Aynı fiyatta daha iyisi varken neden tercih etsinler, niye alınsın yani. Aynı chipsetli telefonlar 4000 TL civarında satılıyor. Ben tek bir modelden örnek verdim ama diğer modellerde de benzer durumlar olduğunu düşünüyorum.
Yani kısacası fiyatına göre düşük donanım, düşük malzeme kalitesi ve yetersiz özellikler.

Yerli markalar içinde şahsi fikrim General Mobile alınabilir, bu arada ben alın marka süper vs demiyorum yanlış anlaşılmasın. En azından pek çok şehirde yetkili servisi var ve bozulduğunda genellikle servisi 1-2 saat içerisinde onarım gerçekleştiriyor. Hatta markanın servis hizmetindeki performansı ürünlerinden daha iyi. Diğer yerli üreticiler servis hizmeti konusunda çok daha yetersizler.

Geri
Yukarı