Casper TW9/SW9 Insyde Q3F21 BIOS Güncelleme

Sadrettin KAYNAR

Hectopat
Daha fazla  
Casper TW9/SW9 bilgisayarımın BİOS u Insyde R3.5 Bios Id: Q3F21 2010 tarihli. BIOS'umu update etmek istiyorum. Fakat, nasıl update yapacağımı bilmiyorum.
BiosagentPlus diye bir program var. Fakat ücretli...

Daha önce bu konuya cevap yazılmış. Fakat dosyalar mevcut değil.

Yardımcı olabilir misiniz..

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Sadrettin bey ile aynı işlemi yapmak istiyorum. Forumu baya bir dolaştım. Recep Baltaş bey bu konuyla baya bir ilgilenmiş fakat linkler hep ölmüş :/ Benim biosum da Insyde H2O Q3F21. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Güncel Bios Flash programına ve de bios dosyasına ihtiyacım var.

Ben de Sadrettin bey ile aynı işlemi yapmak istiyorum. Forumu baya bir dolaştım. Recep Baltaş bey bu konuyla baya bir ilgilenmiş fakat linkler hep ölmüş :/ Benim biosum da Insyde H2O Q3F21. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Güncel Bios Flash programına ve de bios dosyasına ihtiyacım var.
Ben bahsettiğim BİOS un güncel versiyonunu CASPER müşteri hizmetlerinden aldım. Bana gönderdikleri adımları izleyerek bios update başladım fakat birden bilgisayarın enerjisi kesildi ve bilgisayarım bir daha açılmadı.

Bunun için Casper beni önceden uyarmıştı. Yetkili teknik servise kontrol ettirmem gerektiğini söylediler. Ben işimden dolayı başka bir teknik servise götürdüm. Bios u ve eppromm dedikleri birşeyleri değiştirip bilgisayarımdaki bozuk usb girişlerinide onararak benden 250 tl aldılar. Fakat bilgisayarım windows açıldıktan sonra yine kendiliğinden kapanmaya başladı düzeltemediler. Bende yetkili teknik servise götürdüm. Bİosu değiştirdiklerini söyleyip düzeldiğini söylediler. 70 tl de oraya bayıldım.

Yetkili teknik servise gitmeyerek baya bir para bayıldım. BEN TAVİSYE etmiyorum. Götürün bilgisayarınızı yetkili teknik servise onların yapmasını isteyin. Yoksa boşuna vakit kaybı ve para kaybı ....

Fakat benim için tek kazancım ilk gittiğim teknik servis bilgisayarımın yavaşlığının düzelmesi için SSD almamı tavsiye etti. 640 Gb sata 3 hdd bırakıp yeni 240 gb ssd aldım. Bilgisayarım 3 dk gibi bir sürede açılıyordu. win10 yükledim ssd de bu süre 20 sn düştü. Şimdi inanılmaz hızlı çalışıyor..

Yeni bilgisayar almayı düşünüyordum, vazgeçtim... gerek yok...

BIOS dosyaları da kurulumu da hepsi sosyalde mevcut iyi arayınca bulunabilir. Sosyali iyi takip etseydiniz bu kadar para harcamanıza gerek kalmayacaktı. Servis verdiğiniz parayı SSD'ye verirdiniz.

Sosyal'dekilere güvenemezdim. Doğrusu bulamadımda bulduklarımı nasıl kullanacağımı bulamadım. Emin olamadım. Casper müşteri hizmetlerine güvendim. Casper'dan aldığım güvenli bir kurulum dosyasında bunları yaşadıysam, sosyal'dekiler (internettekiler) ne kadar güvenilirdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı