Casper ve Monster söylendiği kadar kötü mü?

KAAN7485

Decapat
Dostlar bugün bolca tartışma yaratacak bir konu açmak istedim. Casper ve Monster önermiyoruz peki neden? Bu ürünler kullanılmayacak kadar kötü mü gerçekten? Herkesin fikirlerini belirtmesini rica ediyorum. Benim tercihim bu markaları kullanmamaktan yana olurdu, sizler neler düşünüyorsunuz?

Evet, kötü. Monster forumda yeteri kadar kötülenmediği zaman alma hatasına düşmüştüm. Ucuzluğuna yenildim. Artık kimse aynı hataya düşmesin diye olabildiğince düşmanlık yapıyorum. Servislerinden de hayır görmedim, kendisinden de.

Söylendiğinden daha da kötü. Hele Casper kullandığı ekran kartına kendi bozuk sürümü dışında bir sürüm yükletmiyor bile.

Hahaha attım ama yanlış anlamayın. Gerçekten rezilliğine gülüyorum.

Dostlar bugün bolca tartışma yaratacak bir konu açmak istedim. Casper ve Monster önermiyoruz peki neden? Bu ürünler kullanılmayacak kadar kötü mü gerçekten? Herkesin fikirlerini belirtmesini rica ediyorum. Benim tercihim bu markaları kullanmamaktan yana olurdu, sizler neler düşünüyorsunuz?
Evet gerçekten çok kötü. Monster'de Tongfang kasa olanlar belki tercih edilebilir, ikinci el alıp bir süre kullanmıştım, pili ücretsiz değiştirmişlerdi o anlamda memnunum ama çok ısındığını da biliyorum.

Monster'ı bilmiyorum ama G870'in çok fazla gereksiz sponsor malzemesi olduğuna eminim. Alternatifleri varsa almam yani param varsa almazdım, param yoksa ise kasasına göre seçerdim. Monster'ın tongfang kasaları buna örnek veya Casper'ın Quanta kasası.

Yerli firmaları eleştirileri yapıcı yapalım. Tavsiye etmiyorsakta yapıcı şekilde yapalım ki üreticilerin şevki kırılmasın eleştiriler ile kendilerini geliştirsinler. Yerli firmaları acımasızca yerden yere vurmak kendi evinizi taşlamaktan farksız. Onun haricinde ikisi arasında Monster daha iyi özellikle MSI kasalı cihazı çok iyiydi ROG ile birlikte öneriliyordu. Bir bakımın 600-700₺ olduğunu varsayarsak monsterda garanti bitse bile ücretsiz yapılması da bir artı. Segmentinin ürünleri bence, biraz daha fiyatları uygunlaştırabilirlerse markaları için daha iyi olur. Kasalarına dikkat etmek lazım bu markalarda, eski ürettikleri modeller çok kötüydü açıkçası ama yavaş yavaş bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Bir şeyi üretme konumuna gelmek zor bir süreçtir. Halk ne kadar destek verebilirse bugün 20₺ olan bir cihazı yarın 10₺'ye, vermezsekte bugün 20₺ olan cihazı yarın 40₺'ye almaya mahkumuz maalesef. Markadan önce modele bakın her zaman. MSI Thin serisi ve ASUS'un TUF serilerinde yaptığı şeyler örnek verilebilir.

Casper laptopumun tuşları çıktı. Gömülü olduğu içinde tamir baya maliyetli. Yani baya kötü bir marka.

Aynı fiyatta alternatifi varsa alınmaz.Neden diye sorarsan 2010 da bir tane laptop almıştım casper dan pentium işlemci,ddr2 2gb ram,250gb hdd tamam okey sorun yok ama sis mirage 3 denen bir ekran kartı vardı yemin ederim bak hiçbir 3d oyunu (vice city,san andreas,cs1.6 vb..) 15fps den fazla oynayamamıştım.O gün bende laptop da oyun oynanmaz oluşturdu casper.Halbuki o dönem o paraya ufak çağlı bir masaüstü oyun bilgisayarı toplanırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı