Casper Via A1 Hacklenme Sorunu

Vorsa Corst

Decapat
Merhaba. Yaklaşık 2 sene önce Casper Via A1 telefon aldım. 1. Senesinden sonra mobil veriyi açınca geri geri atıyor spam şeklinde.
Mobil veriyi kapatınca geçiyor tekrar açıyorum yine devam ediyor. Telefonun uygulamalarında atmıyor fakat Google veya farklı bir uygulamaya girince Twitter gibi atmaya devam ediyor. Wi-Fi'de ya da mobil veriyi kapatınca bir şey yok. Hacklendiğimi düşünüyorum. Hattım Türk Telekom.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alakasi yok bu durumun hacklenmeniz ile. Buyuk ihtimalle yazilimsal bir sorun. 2016'da cikmis bir telefonun 3. yilinda boyle sorunlar cikartmasi normal. Yeni bir telefon almalisiniz veya bu telefonla devam etmelisiniz.

Merhaba. Yaklaşık 2 sene önce Casper Via A1 telefon aldım. 1. Senesinden sonra mobil veriyi açınca geri geri atıyor spam şeklinde.
Mobil veriyi kapatınca geçiyor tekrar açıyorum yine devam ediyor. Telefonun uygulamalarında atmıyor fakat Google veya farklı bir uygulamaya girince Twitter gibi atmaya devam ediyor. Wi-Fi'de ya da mobil veriyi kapatınca bir şey yok. Hacklendiğimi düşünüyorum. Hattım Türk Telekom.

Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırla. Bu işe yaramazsa Sistemi Casper'ın telefon yazılımı varsa programa telefonu bağla ve sistemi baştan kurmayı dene. Bu da olmazsa ROM'u internetten indirerek sıfırdan sistemi kurmaya deneyebilirsin.

Alakasi yok bu durumun hacklenmeniz ile. Buyuk ihtimalle yazilimsal bir sorun. 2016'da cikmis bir telefonun 3. yilinda boyle sorunlar cikartmasi normal. Yeni bir telefon almalisiniz veya bu telefonla devam etmelisiniz.

Öncelikle her 2016 yılında çıkmış telefonlar 3.yılında sorun çıkaracak diye bir şey yok. Yazılımsal hatanın geçmesi için yeni bir telefon almasına falan da gerek yok.

Öncelikle her 2016 yılında çıkmış telefonlar 3.yılında sorun çıkaracak diye bir şey yok. Yazılımsal hatanın geçmesi için yeni bir telefon almasına falan da gerek yok.
Bende zaten 2016'da cikmis bir telefonun 3. yilinda boyle sorunlar cikartmasi normal dedim. Kesinlikle 3. yilinda bir sorun cikartir diye bir cumle kurmadim. Yeni telefon almasina gerek olmadigini bir kac dakika sonra anladim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı