Casper VIA A4 için TWRP portu

Başarılı bir şekilde açıldı. Fakat şifre istiyor.

Telefonun şifresi olabilir hocam. Gerçi olacağını sanmıyorum, telefonu ilk kurarken yaptığı şifrelemenin kodunu isticektir muhtemelen. Bu şifre bir ihtimal metadata içinde saklanıyor olabilir ama emin değilim.

Format userdata yapıp Magisk kurup tekrar şifreleme yapıp yapmadığını kontrol edebilirseniz güzel olur.
Ya sistemi şifleme yaptırmamaya zorlayacağız ya da şifresini kıracağız.

dd if=/dev/block/platform/bootdevice/by-name/metadata of=/external_sd/metadata.img hafıza kartınız var ise bu kodu terminalde kullanıp metadata çıktısını hafıza kartına alabilirsin. Dosya boyutu düşük ise notepat++ gibi bir editör ile açıp incelemesini yapabilirsin.

"Cancel" seçeneği yok mu acaba?
Hocam içerisi pek hoş görünmüyor:
1672076877203.png

@364809 Hocam durum ne?

Son düzenleme:
Hocam içerisi pek hoş görünmüyor:
Eki Görüntüle 1614800

@364809 hocam durum ne?

Hocam anladığım kadarıyla encrypt olduysa bir kere şifresi kırılamıyor. Fakat sistemi rootlamadan encrypt kaldırılabiliyor.

vendor/etc/fstab.6763(ya da benzeri) dosyadan userdata bağlantı ayarları kısmından.
forcencrypt=/dev/block/platform/bootdevice/by-name/metadata olan seçeneği encryptable=/dev/block/platform/bootdevice/by-name/metadata olarak değiştirmek gerekiyor. Şu anlık TWRP'nin şifrelenmiş Userdata'yı açabilme durumu yok maalesef. Bunun için özel TWRP kullanmak gerekiyor ama bu TWRP'yi MT6763 için bulamadım.

Hocam anladığım kadarıyla encrypt olduysa bir kere şifresi kırılamıyor. Fakat sistemi rootlamadan encrypt kaldırılabiliyor.

vendor/etc/fstab.6763(ya da benzeri) dosyadan userdata bağlantı ayarları kısmından.
forcencrypt=/dev/block/platform/bootdevice/by-name/metadata olan seçeneği encryptable=/dev/block/platform/bootdevice/by-name/metadata olarak değiştirmek gerekiyor. Şu anlık TWRP'nin şifrelenmiş Userdata'yı açabilme durumu yok maalesef. Bunun için özel TWRP kullanmak gerekiyor ama bu TWRP'yi MT6763 için bulamadım.
Herhangi bir yol bulunmuyor mu? Vazgeçiyoruz o hâlde.

Geri
Yukarı