Çözüldü Casper VIA A4 softbrick oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Khajz

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
TWRP kullanarak GSI ROM flashlayacaktım ancak System size büyük geldi ve bir süre sonra durdu ama işleme zaten başladığı için telefon softbrick oldu. Açılırken orange state diyor, 5 sn. içinde açılacak diyor ancak sürekli reboot atıyor. TWRP'ye ya da fastboota da giremedim bundan dolayı. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
TWRP kullanarak GSI ROM flashlayacaktım ancak System size büyük geldi ve bir süre sonra durdu ama işleme zaten başladığı için telefon softbrick oldu. Açılırken orange state diyor, 5 sn. içinde açılacak diyor ancak sürekli reboot atıyor. TWRP'ye ya da fastboota da giremedim bundan dolayı. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Stok ROM'dan System imajını SP Flash Tool ile kurmayı dene, olmaz ise direk stok romuda SP Flash Tool ile kurabilirsin.

Stok ROM'dan System imajını SP Flash Tool ile kurmayı dene, olmaz ise direk stok romuda SP Flash Tool ile kurabilirsin.

Çözüm
Maalesef bootloader'a giremediğim için SP FLASH Tool telefonu görmüyor. Dediğim gibi bootloopta kaldı ve recovery'e giremiyorum. Bu çok saçma aslında diğer telefonlarım bootloop'a girdiklerinde en azından recovery ya da bootloader'a girebiliyordum

SP Flash Tool kullanman için Bootloader'a ihtiyacın yok. Cihaz kapalıyken belirli bir kombinasyon ile bilgisayara bağlayınca cihaz üzerinde port açılıyor ve yazılım atma işlemi başlıyor. Hard brick olması fark etmez, cihaz MTK olduğu için her türlü o portu açar.

Teşekkür ederimm. SP Flash ile telefonda hiçbir şeye basmadan USB'yi takınca kendi kendine flashladı. Sorunum çözüldü!

Yeni konular

Geri
Yukarı