Casper VIA E3 root işlemi nasıl yapılmalı?

EdenDaTa

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret ve Finansman Öğrencisi
Merhabalar, Casper VIA E3 telefona root atmak istiyorum. Bir çok yöntemi denedim ancak başarılı olamadım. TWRP yüklemeye çalıştım fakat telefon modeline uygun TWRP bulamadım. Clockworkmod denedim ancak onu kullanabilmem için telefonun rootlu olması gerekiyormuş. Magisk ile telefonu rootlamak istedim ve başaramadım. Başka yöntemler varsa benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler.

King Root ile deneyebilirsin.
King Root ve İroor denedim ama maalesef onlarda başarılı olamadı. Hata aldım, bir şeyler engel oluyor gibi. Android sürüm 9.0
King Root ile deneyebilirsin.

King Root ve İroot denedim ama maalesef onlarda başarılı olamadı. Hata aldım, bir şeyler engel oluyor gibi. Android sürüm

King Root ve İroor denedim ama maalesef onlarda başarılı olamadı. Hata aldım, bir şeyler engel oluyor gibi. Android sürüm 9.0

King Root ve İroot denedim ama maalesef onlarda başarılı olamadı. Hata aldım, bir şeyler engel oluyor gibi. Android sürüm
Ekran görüntüsü atabilir misin?

Ekran görüntüsü atabilir misin?
Root işlemini başlatıyorum ama sona ermiyor, %3'de kalıyor. Göndermeye çalışacağım yinede.
Screenshot_20201220-222336.png
Screenshot_20201220-222149.png
Screenshot_20201220-222359.png

Root işlemini başlatmak için biraz beklemem gerekiyor sanırım.
Screenshot_20201220-222923.png
Aldığım ilk hata.
Screenshot_20201220-224221.png
İkinci denemede karşılaştığım sorun.
IMG_20201220_225009.jpg
Sebebini buldum.

Son düzenleme:
Root için çözüm buldunuz mu acaba? Benim de cihazım Casper VIA E3 ve uzun zamandır bunu araştırıyorum ama herhangi bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Root için çözüm buldunuz mu acaba? Benim de cihazım Casper VIA E3 ve uzun zamandır bunu araştırıyorum ama herhangi bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
Magisk indir (GitHub sitesinden. Diğer siteler muhtemelen virüslüdür.)

Bunu indir. Stock Rom - Casper VIA E3 CM2 Çekme Stock Rom

İçindeki boot.img dosyasını telefona at.

Magisk'den bu boot.img dosyasına Magisk yükle (Magisk sekmesinin yanında yükle yazar).

Bu driveri indir kur: Casper Via E3 USB Drivers (DOWNLOAD) - Android USB Drivers

Sonra telefonun geliştirici ayarlarından USB hata ayıklamayı ve OEM kilidi açma ayarını aç.

Telefonu bilgisayara bağla.

Magisk'in patchlediği boot.img dosyasını (telefonun indirilenler klasöründe olur) bilgisayara atıp ismini boot.img diye değiştir.

Şunu indir: [TOOL]Minimal ADB and Fastboot [2-9-18] ve boot.img dosyasını ADB'nin dosya konumuna at.

ADB'yi açtıktan sonra "adb reboot bootloader" yaz.

Telefon bootloadera girince "fastboot oem unlock" yaz. Olmazsa "fastboot oem unlock-go" ya da "fastboot flashing unlock" yaz. (Telefondaki her şey silinir.)

Sonra fastboot flash boot boot.img yaz. İşlem bittikten sonra telefonu yeniden başlat.

Magisk indir (GitHub sitesinden. Diğer siteler muhtemelen virüslüdür.)

Bunu indir. Stock Rom - Casper VIA E3 CM2 Çekme Stock Rom

İçindeki boot.img dosyasını telefona at.

Magisk'den bu boot.img dosyasına Magisk yükle (Magisk sekmesinin yanında yükle yazar).

Bu driveri indir kur: Casper Via E3 USB Drivers (DOWNLOAD) - Android USB Drivers

Sonra telefonun geliştirici ayarlarından USB hata ayıklamayı ve OEM kilidi açma ayarını aç.

Telefonu bilgisayara bağla.

Magisk'in patchlediği boot.img dosyasını (telefonun indirilenler klasöründe olur) bilgisayara atıp ismini boot.img diye değiştir.

Şunu indir: [TOOL]Minimal ADB and Fastboot [2-9-18] ve boot.img dosyasını ADB'nin dosya konumuna at.

ADB'yi açtıktan sonra "adb reboot bootloader" yaz.

Telefon bootloadera girince "fastboot oem unlock" yaz. Olmazsa "fastboot oem unlock-go" ya da "fastboot flashing unlock" yaz. (Telefondaki her şey silinir.)

Sonra fastboot flash boot boot.img yaz. İşlem bittikten sonra telefonu yeniden başlat.
Kesin çözüm değil mi hocam bu işlemleri yaptıktan sonra telefona root atılmış olacak, yani herhangi bir sorun çıkmaz değil mi

Peki, çok teşekkürler hocam. Sizden iki ricam daha olacak birincisi telefonu bilgisayara bağladığımız zaman telefonun açık mı olması lazım yoksa kapalı mı olması lazım. İkincisi ise root attıktan sonra olur da sistemden herhangi bir dosya veya uygulama sildim sistem eskisi gibi çalışmadı elinizde sistemi eski haline döndürecek bir Stock room yada başka bir çözüm önerisi var mı?

Geri
Yukarı