Casper VIA M1 şarja takılınca açılıp kapanıyor

Midgard

Hectopat
Makaleler
1
Eski bir "Casper Via M1" telefon güç düğmesi bozuk, hiçbir şekilde tıklanmıyor.

Şarja takınca bir süre sonra Casper logosu geliyor 2-3 saniye sonra kapanıyor ve hep böyle döngüye giriyor.
Şarjdan çıkarınca kapanıyor, logo mogo gelmiyor.

Şarjı takınca LED ışığı yanıyor. Fakat şarjın kaç olduğunu göstermiyor. -Yor eki önemli

Ek Notlar :
• ROM, Root ve yazılım kurmadım. ( Stock ROM kursam düzelir mi? )
• Powerway ile şarj takılı. ( Kaliteli markadır )
• Dokunmatik bazı yerleri çalışmıyordu. ( Alakasız )

IMG_20210131_010639_200.JPG

Son düzenleme:
Bende nexus vardı kendi kendine kapanma şarja takınca restart etme sürekli döngüye düşüyordu. Telefoncuya götürdüğümde şarj soketinden değil anakarttan olduğunu söylemişti ama değiştirmedim.

Tabi telefon olunca işin içinde her yerden olabilir şarj soketi, batarya, anakart, yazılım vs.
Telefoncuya gösterdiniz mi?

Bende nexus vardı kendi kendine kapanma şarja takınca restart etme sürekli döngüye düşüyordu. Telefoncuya götürdüğümde şarj soketinden değil anakarttan olduğunu söylemişti ama değiştirmedim.

Tabi telefon olunca işin içinde her yerden olabilir şarj soketi, batarya, anakart, yazılım vs.
Telefoncuya gösterdiniz mi?
Hayır, göstermedim. Eski telefon zaten evde yapamazsam çöpe atabilirim.
Ama şarj olduğu kesin, LED ışıktan anlaşılıyor.

Düzenleme :

Bu arada yeni farkettim, telefon açılınca Casper logosu varken kapanmadan 1 saniye önce LED ışık sönüyor, şarj olması duruyor ve telefonda kapanıyor.

Belki sorunun ne ile alakalı olduğunu anlamamızda ve çözmemizde yardımcı olur diye paylaştım.
Düzenleme 2 :

Yeni farkettim, güç tuşu biraz uğraşınca çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı