Casper Via S7 Açılmıyor

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Casper Via S7 tabletimi uzun süredir açmıyordum. Dokunmatiği bozuk ve OTG yoluyla mouse bağlayarak kullanıyordum. Biraz önce şarja taktım ve tepki vermedi. Basit araştırmalarımla cihazı soğuk yere koyup uzun süre bekletirsek sorunun çözüleceğini söylemişler. Batarya dibi görmüş oluyor genellikle. Sizce bu yöntemi uygularsam sorun çözülür mü?

NOT : Dokunmatiği yanlışlıkla kırdım. Garanti kabul eder mi? Bitmesine 2 aydan az kaldı galiba.
Oley.😀😀😆 Sorunu çözdüm. Camın kenarına koydum tableti ve bir gece boyunca beklettim. Rüyalarıma girdi nasıl bir olay yaşamışsam. Az önce tableti şarja taktım bir süre bekledikten sonra şarj oluyor görüntüsü geldi. ( Tableti aldığımda hafif ısınmıştı. Galiba güneşten. Ama gece boyunca soğuk kaldı. ) Şu an açtım ama dokunmatik halen bozuk. Garanti ne der bilmiyorum? 350 liralık tablete 400 liralık masraf çıkarmaz her halde. Eğer sizinde cihazının açılmıyorsa bataryayı çıkarıp dolaba koyup bekletin. Maksimum yarım saat deneyin. Sonra oksitlenmiş kısmını silin ve kuruladıktan sonra geri takıp şarja takın. Olmaz ise veya telefonun bataryası çıkarılmıyorsa camın kenarında bekletin. Tavsiyem gece bekletmeniz çünkü gece havalar serin olacağı için cihaz serin olacaktır. Kısaca cihazı serin yerde bekletin. Uzun uzun bekletin. Sonra şarja takın. Belli bir süre sonra görüntü gelecektir. Olmaz ise servise götürmekten başka çareniz yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı