Casper Win7 format hatası

abdulaziz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Casper marka Win 7 işletim sistemine sahip dizüstü bilgisayarım var. Format atmak istedim. Casperin bana vermiş olduğu orjinal ürün kurtarma diskini deniyorum olmuyor. Şöyle bir hata veriyor:

ZAZLzg.jpg

diski çıkartıp bilgisayarı açmaya çalışıyorum. o zaman da şöyle bi yazı çıkıyor:
"BOOTMGR eksik
Yeniden başlat:ctrl+alt+del"

Çözümü için yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki, ilerisi için win8 düşünüyorum. Peki benim sorunum için bir çözüm öneriniz var mı? Sonuç itibariyle format atamıyorum. Edineceğim win 8 için de aynı sorunla karşılaşacağım.

Eger sistem geri yüklemeden kurtarmaya çalıştın ve bu hatayı aldıysan birde diski tak ve reset at acılırken biosa gir boot menüsünden cd dvd seç diskin arayüzü gelir. İngilizce ordan artık halledersin eger böyle formatlama seklinde yaptiysan da sistem geri yüklemede aygıttan geri yükleyi seçip dene ve diskin 1. Disk olduguna dikkat et.

Denemediğim yol kalmadı. Ne yaptıysam olmadı. Ben de verdim anlayan birine. Bu arada RAMlardan birinin arızalı olduğunu öğrendim. 8 GBken 4GB oldu sanal belleğim. Oldu oldu ama şimdi de program yüklemede sıkıntı yaşıyorum.

Denemediğim yol kalmadı. Ne yaptıysam olmadı. Ben de verdim anlayan birine. Bu arada RAMlardan birinin arızalı olduğunu öğrendim. 8 GBken 4GB oldu sanal belleğim. Oldu oldu ama şimdi de program yüklemede sıkıntı yaşıyorum.
Sorunun RAM'ler ile alakası yok diyebilirim rahatlıkla. PC'yi verdiğiniz kişi 4 GB RAM'inize çökmüş olmasın ? Sorun kurulum medyasını doğru şekilde yazdırılarak çözülebilecek bir sorun gibi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı