Cat 6 vs. Telefon Kablosu

2 kablo girmiyor mu? Bizde öyle. Yani kabloda sorun olursa yeni kablo çekmeden belki diğerlerini kullanmak mümkün olabilir bilemiyorum. Bizim 3 ncü kattan bina dışından çekildi. Daha önce de bina dışından telefon kablosu çekmişlerdi.
2 mi 3 mü öyle bir şey. Mesafe yoksa ankastre ile telefon kablosu kullanılabilir.
Bina girişine kadar fiber gelmiyorsa CAT6'dan sonrasını kullanmak boşa maliyet olacak.

CAT11 hangisi oluyor? Standartları nedir? Aydınlanalım. 8 bile geliştirme aşamasında şu an.
Çok nadir bulunuyor. Çapı 1mm falan her yerden geçer dayanıklılığı ve esnekliği Cat6'dan üstündür. Bu arada RJ11 yazacaktım hızlı yazarken kafa cat e gitmiş. Cat11 değil, yani RJ11 kablo.

Bizim Superonline gelen eleman bizim bağlantıyı bu kablo ile yaptı. Ne yağmurda oksitlenme ne darbede kesilme ne de yer kaplama. Ben böyle güzel bir kablo görmedim. Lakin tuhaf olan bizim mahalledeki diğer insanlar dahil başka hiç kimsenin de evinde bu kablo ile kutu-modem bağlandığını da görmedim. Kapıyı kapatıyoruz altından yine geçiyor hiç duvar delmekle onla bunla uğraştırmadı hız konusunda ise şuan VDSL 35MBPS kullanıyorum gayet sorunsuz veriyor. 🙂

CAT6 yani RJ45 8 renk iken bu bahsettiğim RJ11 de 2 renk bulunuyor. 2 bağlantı var yani.

Kroneden modeme de CAT6 kullanabilirsin. 10 - 20 metre bir kablo al. Hem ev içinde modemden PC'ye hem de kroneden modeme ADSL hattı olarak kullanırsın.

Çok nadir bulunuyor. Çapı 1mm falan her yerden geçer dayanıklılığı ve esnekliği CAT6'dan üstündür. Bu arada RJ11 yazacaktım hızlı yazarken kafa CAT e gitmiş. CAT11 değil, yani RJ11 kablo.

Bizim Superonline gelen eleman bizim bağlantıyı bu kablo ile yaptı. Ne yağmurda oksitlenme ne darbede kesilme ne de yer kaplama. Ben böyle güzel bir kablo görmedim. Lakin tuhaf olan bizim mahalledeki diğer insanlar dahil başka hiç kimsenin de evinde bu kablo ile kutu-modem bağlandığını da görmedim. Kapıyı kapatıyoruz altından yine geçiyor hiç duvar delmekle onla bunla uğraştırmadı hız konusunda ise şu an VDSL 35Mbps kullanıyorum gayet sorunsuz veriyor. 🙂

CAT6 yani RJ45 8 renk iken bu bahsettiğim RJ11 de 2 renk bulunuyor. 2 bağlantı var yani.

Bende yeni internet baglatacağımda altyapi 76 Mbps destekliyor şu an binadan modeme gelen kablo telefon kablosu CAT 3 galiba icinde 3 kablo vardi ince griydi ben 35 Mbps internet paketi alacağımda 35 Mbps hiz alir miyim i ternette bazilari CAT6 ile telefon kablosu arasinda fark yok diyorlar ama telefon kablosu 16 Mbit hiz alinir yaziyor Google'de bazi yerdede 10 Mbit yaziyor yani tam anlamadim telefon kablosu ile 35 Mbit alir miyim?

Geri
Yukarı