CAT6 1Gbps Yerine 100Mbps Veriyor

Hayır yok, ancak 1Gbps beklentisi varsa paketi de o şekilde olması gerekmez mi?

Düzenleme: Varmış, ne kadar doğru bilmem ama Türknet böyle bir hız vaad ediyor.
Evet sunuyor. Kablosuzda tahminen 650-750 Mbps alıyorlar. Kablo taktıklarında alabiliyorlar. Doğru yani.

Hayır yok, ancak 1Gbps beklentisi varsa paketi de o şekilde olması gerekmez mi?

Düzenleme: Varmış, ne kadar doğru bilmem ama TurkNet böyle bir hız vaad ediyor.

TurkNet fiber altyapı bölgesindeyseniz eğer. 85 TL'ye 100 megabitlik paket alsan bile 6 ay boyunca sana 1 gigabit hız veriyor, bunuda sistemlerinden tanımlıyor. TurkNet bu hızı veriyor ama kullanacak cihazın var mı? Halihazırda birçok sistem ev kullanıcısı için yetersiz donanıma sahip. Superonline da 1 gigabit hız 999 TL gibi çok saçma bir rakam :)

Bence bir NAT sistemi var veya ağ üzerinde dosya aktarımı yapmayı amaçlıyor olabilir.
Direk maksimum bağlantı hızı odaklı bir soru soruyor. Yani dosya paylaşımı (Yerel Ağ) yada direk bağlantı durumundaki Hız değeri niye 1 Gbps değil diye soruyor ki bu da Ethernet portlarıyla alakalı.

Ülkede öyle bir hız var mı?

Kişisel kullanım için satılan 10Gbps. Şirketlere özel çekilen hatlarla da 100Gbps'lik paketler satılıyor. Yani evet bu ülkede de böyle hızlar var.
Merhabalar Superonline VDSL modem kullanıyorum modem eski modem değil. Fakat CAT6 kablo kullanmama rağmen 1 Gbps hız değeri alamıyorum hala sabit 100 MB alıyor bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

VDSL ile zaten 100 Mbps alıyorsunuz. CAT 6 kablo takıp fazlasını alamazsınız zaten. Böyle bir durum yok.

Modem ve bilgisayar 1 Gbps destekli ise o zaman sorun kablodadır.

Her CAT-6 Gbps hızı desteklemiyor, biraz tuhaf geldiğini biliyorum. Kaliteden ödün verilmiş CAT-6 diye satılan kablolar var.

Öte yandan CAT-6'nın desteklediği BASE-T sınıfı ile alakalı olabilir. Bu kısımdan tam emin değilim...

Yeni konular

Geri
Yukarı