CAT6 kablo internet hızını yükseltir mi?

Arcturusalfa

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI PRO B760M-A WİFİ
Ekran Kartı : MSI RTX 3080
İşlemci: Intel Core i5-13400F
Ram : CORSAIR (2x16) 32 GB RAM 3600 MHz CL 16
PSU: Cooler Master 700 W
Monitor: Dell 27 inç 165Hz 1ms QHD
Arkadaşlar, evim müstakil ve tesisatı 30 yıllık. Dolayısıyla internette istediğim hız değerlerini alamıyorum. Dışarıdaki kutudan direkt modeme CAT6 kablo çeksem nasıl olur? Bunu kendim yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız yükselecek diye garanti veremeyiz ama 30 yıllık kabloysa daha stabil bir bağlantı olacağı aşikar. CAT6 içerisindeki mavi ve mavi-beyaz komibnasyonundaki kablonun bir ucuna RJ-11 jack çaktır. Diğer ucunu ankastreye bağlamak için ise krone bıçağı lazım olacak. Kolay gelsin :)

Hız yükselecek diye garanti veremeyiz ama 30 yıllık kabloysa daha stabil bir bağlantı olacağı aşikar. CAT6 içerisindeki mavi ve mavi-beyaz komibnasyonundaki kablonun bir ucuna RJ-11 jack çaktır. Diğer ucunu ankastreye bağlamak için ise krone bıçağı lazım olacak. Kolay gelsin :)
Hocam bu bıçak nasıl kullanılıyor ? 😀 Jack işi kolayda anskastreye kabloyu bağlama işi beni zorlar mı ? Bunun için elektrikci mi yoksa türk telekom ekiplerini mi çağırmam gerekiyor ?

Hocam bu bıçak nasıl kullanılıyor ? 😀 Jack işi kolayda anskastreye kabloyu bağlama işi beni zorlar mı ? Bunun için elektrikci mi yoksa türk telekom ekiplerini mi çağırmam gerekiyor ?
Türk telekom abonesiysen arıza kaydı bırakırsan gelirler ama başka bir iss kullanıyorsan gelmezler, senin elektriki çağırman gerekir. Krone bıçağını kullanmak çok zor değil. Sadece eski kablonun bağlı olduğu yeri karıştırmadan aynı yere takmak önemli. Önce birini söküp yeni kablonun bir ucunu çak, sonra diğerini söküp diğer ucunu çak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video var ama reglet senin elinde olmayacağı için bu kadar kolay olmaz tabi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı