Çözüldü CAT6 konnektör veri kaybı yaşatır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teknoyms

Hectopat
Makaleler
1
Çözüm
Hocalarım iyi akşamlar. Odama kablo çekeceğim ve delikten geçirmek için rj 45 ucunu çıkarsam ve onu çakmaya aletim olmadığı için bu linkteki gibi bir ürün kullansam sorun olur mu?

Örnek ürün 1: 8P8C Rj45 Dişi Kablolu Soket Fiyatları ve Özellikleri

Örnek ürün 2: 2.59AU $ 30% OFF|Yeni 10 adet RJ45 CAT5e Ethernet aÄ Keystone JackClip modülü duvar fiÅ konnektörü| | - AliExpress

Yaşatır ama şu şekilde. Örnek olarak aldığın ürün ve yapılacak işlemin kalitesi. Alacağın ürünün CAT6 desteklemesi. Özellikle de bu tarz durumlarda makaron ile sağlam bir şekilde korunması. Bunun gibi etkenler düşürme sorununu çözer. Üstün körü bağlantı yapılırsa CAT6 uyumlu olmazsa gibi etkenlerde düşürür. Ha tabii şimdi sen ucu söküp dişi takacaksın. Erkek olan Ethernet kablosuda CAT6 uyumlu olması gerekir. Onun dışında problem olmaz.
Hocalarım iyi akşamlar. Odama kablo çekeceğim ve delikten geçirmek için rj 45 ucunu çıkarsam ve onu çakmaya aletim olmadığı için bu linkteki gibi bir ürün kullansam sorun olur mu?

Örnek ürün 1: 8P8C Rj45 Dişi Kablolu Soket Fiyatları ve Özellikleri

Örnek ürün 2: 2.59AU $ 30% OFF|Yeni 10 adet RJ45 CAT5e Ethernet aÄ Keystone JackClip modülü duvar fiÅ konnektörü| | - AliExpress

Yaşatır ama şu şekilde. Örnek olarak aldığın ürün ve yapılacak işlemin kalitesi. Alacağın ürünün CAT6 desteklemesi. Özellikle de bu tarz durumlarda makaron ile sağlam bir şekilde korunması. Bunun gibi etkenler düşürme sorununu çözer. Üstün körü bağlantı yapılırsa CAT6 uyumlu olmazsa gibi etkenlerde düşürür. Ha tabii şimdi sen ucu söküp dişi takacaksın. Erkek olan Ethernet kablosuda CAT6 uyumlu olması gerekir. Onun dışında problem olmaz.

Çözüm
Anladım Hocam peki eklediğim linklerden hangisi mantıklı aliexpress daha mantıklı geldi ama 10 adet fazla tr parazarinda bulamadım. İlk ürünü Makaron ile bağlama sansimda var.

2. linkteki ürüne para vermektense RJ-45 pensesi alın. Alet çantanızda olur ileride de işinize yarar.

O şekildede olabilir en kötü öyle yaparım.

Hiç uç çakmadığım için guvenemedim birde maliyeti çok arttırıyor sürekli kullanılan aletler değil.

Anladım Hocam peki eklediğim linklerden hangisi mantıklı AliExpress daha mantıklı geldi ama 10 adet fazla TR parazarinda bulamadım. İlk ürünü Makaron ile bağlama sansimda var.

O şekilde de olabilir en kötü öyle yaparım.

En kötü tercih bu şekilde emin olun. 2. Alınmaz CAT 5E uyumluymuş zaten. 1. ise pek kaliteli gelmedi. Her türlü bu şekilde RJ45 pense almak daha mantıklı. İleride de işine yarar şimdi de gerekli zaten. Ayrıca bu tarz işlemlerde eğer kablo sıkışıyorsa kötü bir durum varsa mutlaka flat kablo almanı öneririm. Hem yer kaplamıyor hem de rahatlıkla geçiyor. Veri kaybı gibi bir durumda söz konusu değil. Sadece koruması olmadığı için o şekilde.

Anladım Hocam peki eklediğim linklerden hangisi mantıklı aliexpress daha mantıklı geldi ama 10 adet fazla tr parazarinda bulamadım. İlk ürünü Makaron ile bağlama sansimda var.

O şekildede olabilir en kötü öyle yaparım.

Hiç uç çakmadığım için guvenemedim birde maliyeti çok arttırıyor sürekli kullanılan aletler değil.
Aliexpress üzerinden paylaştığınız ürünle aynı maliyette olduğu için bunu önerdim.

Zor değil zaten kablo renklerini doğru sıralayıp konnektöre sokuyorsunuz ve penseyle sıkıyorsunuz bu kadar.

Hocam bizim modem salonda ve benim odamla camları dip dibe yani 15/20 cm bir yer dışarida kalınca direkt odama alabiliyorum pimapen ezer diye direkt o şekilde almak istemedim anten kablosunun geçtiği delikler var oradan kabloyu alabilirim ama uç çakmayi dert ettim işin özü.

Hocam bizim modem salonda ve benim odamla camları dip dibe yani 15/20 CM bir yer dışarida kalınca direkt odama alabiliyorum pimapen ezer diye direkt o şekilde almak istemedim anten kablosunun geçtiği delikler var oradan kabloyu alabilirim ama uç çakmayi dert ettim işin özü.

O basit iş. Arkadaşın dediği gibi önemli olan kablo sıralamasını yapmak. Onda da zaten diğer çıkışa göre rahatlıkla anlarsın. Dışarıda kalacaksa hava şartlarından dolayı flat önermem. Bu şekilde yeniden pense ile soket çakman daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı