CAT7 Ethernet kablosu CAT6 PC'de çalışır mı?

DerelictAccount

Centipat
Merhaba, 20 metre CAT7 Ethernet kablosu alacağım. CAT6 olan bir bilgisayara bağlasam CAT6 gibi çalışır mı yoksa hiç mi çalışmaz?

Son düzenleyen: Moderatör:
CAT6 bilgisayar derken? Ethernet kartının CAT diye bir kategorilendirmesi yok. RJ45 porta sahip tüm CAT kabloları kullanabilirsiniz.

Bilgisayarların CAT türü ile desteği belirlenmez.
10/100/1000 Mbps gibi hızlarla desteği belirlenir.

Kullandığınız kablo bilgisayarın desteklediği en yüksek hızda sıkıntı çıkarmıyorsa hangi tür kablo kulllanırsanız kullanın bilgisayarın umrunda olmayacaktır. Bilgisayar kullandığınız kablo türünü bilmiyor çünkü.
Bilgisayarın umrunda olan tek şey desteklediği hızı o kablodan alıp alamayacağı.

Bilgisayarların CAT türü ile desteği belirlenmez.
10/100/1000 Mbps gibi hızlarla desteği belirlenir.

Kullandığınız kablo bilgisayarın desteklediği en yüksek hızda sıkıntı çıkarmıyorsa hangi tür kablo kulllanırsanız kullanın bilgisayarın umrunda olmayacaktır. Bilgisayar kullandığınız kablo türünü bilmiyor çünkü.
Bilgisayarın umrunda olan tek şey desteklediği hızı o kablodan alıp alamayacağı.
Ben ethernetten anlamıyorum. Bana CAT6 dediydi biri. Hızı önemli değil sadece CAT7 yassı kablo bulmuştum internette almam gerekti kapı kapanırken kablo kırılıp duruyor çünkü.

Geri
Yukarı