Çözüldü Catalina Kurulum Sırasında Donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
Merhabalar. Bilgisayarımda 2 adet depolama birimi mevcut. Bilgileri ise şu şekilde:
  • A- 120 GB SATA SSD
  • B- 1 TB HDD
A depolama birimimde Windows 10 yüklü. B birimimi macOS kurulum ekranında, Disk Utility ile ikiye böldüm ve bölümler şu şekilde:
  • Ba- 250 GB Mac OS Genişletilmiş (Günlüklü)
  • Bb- 750 GB exFAT //Hem Windows hem de macOS'te kullanabilmek adına, diskin büyük bir kısmını exFAT olarak biçimlendirdim.
Ba bölümünü seçerek kuruluma başladım. Bu arada; kurulum öncesi herhangi bir sorun ile karşılaşmadım, direkt kurulum ekranını gördüm verbose açık. Belirli bir süre sonra ortalama 10 dakika falan sürdü yeniden başladı ve ben yine Clover yüklü olan belleğimi seçip macOS ekranına ulaşmak istedim. Verbose açık ve yazılar kayıyor sürekli. Hala bir hata yok ve Apple simgesini gördüm. Çubuk %0 şeklinde iken bilgisayar donuyor Caps-lock falan çalışmıyor, mouse imleci hareket etmiyor. Ben güç tuşuna basarak bilgisayarı kapatmaya zorluyorum ve tekrar Clover aracılığı ile macOS ekranını görmeye çalışıyorum. Kayan yazıların en başında "This system was automatically rebooted after panic" gibi bir hata alıyorum halbuki yeniden falan başlamıyor sistem, ben kapatıp tekrar açıyorum. Daha sonra, belirttiğim yere kadar gelip, yine donuyor.

Sistem Özellikleri
Dell 7577
Intel Core i7 7700HQ
Nvidia GTX 1050 Ti
16 GB 2400 MHZ DDR4 Single Channel RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
"boot args"a "-x" yazarak kurulum ekranına ulaşıp, kurulumu bitirip, masaüstüne ulaştım. Fakat bu komut ile sistem sanırsam güvenli modda başlatılıyor. Sistemi normal bir şekilde başlatmanın imkanı yok mu acaba? Sistemi tekrar bu komut olmadan başlatmaya çalıştığımda, bu sefer de oturum açma ekranında donuyor.
Bu soruna kext'ler mi neden oluyor acaba? Sorunlu kext'leri nasıl tespit edebilirim?
Sana tavsiyem Mojave kurman. Catalina daha çok yeni bir sürüm ve herkes kuramıyor maalesef. Mojave daha stabil çalışıyor.
Tekrar 9 GB'lık indirme yapmayı göze alamıyorum.
Sizlerin bir fikri var mı acaba?
@blackandyellow @claus
Sorunumu config dosyamı değiştirerek çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı