OpenCore Catalina kurulumda kernel panic hatası

asd674

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Elbistan
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur g770 İ7 9750H GTX 1050 16 gb ram 500 gb 970 evo plus 1tb toshiba hdwl110
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Big Sur kurulumunda çeşitli hatalar yaşayınca Catalina kurup Big Sur'a yükseltmeye karar verdim. Şimdi kurulumda kernel panic hatası alıyorum.
Fotoğraf aşağıda.
Sistem:
  • i7 9750H
  • UHD 630
  • 16 GB RAM
  • Intel Wireless AC 9560 160MHz.

@453482

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihaz modelini söylersen tek işlemde bile bitebilirim.

Excalibur G770 9750 b5g0X.

Hocam o galiba Acer'da vardı. Bilgisayarım Casper.

Excalibur G770 9750 b5g0X.

Hocam o galiba Acer'da vardı. Bilgisayarım Casper.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu arkadaş da sizin ile aynı hatayı alıyor gibi. Sanırım bu sistemde macOS kurulmamasını engelleyen büyük bir ayar var ve sanırım onu iptal edemiyorsunuz gibi. Pek yapacak bir şey yok gibi sanırım.

Bu sisteme senin gibi OpenCore denenmiş ve başarısız olmuş BIOS yüzünden arkadaş bu şekilde Catalina kurmayı başarmış.

Hocam bildiğim kadarıyla clovera kext desteği çok azaldı. Clover'la kurup OpenCore a geçirme şansım var mı?

Hocam Clover genelde daha da işleri bozuyor. Çünkü OpenCore en azından daha yeni bir tip kullanıyor. Clover bir de artık Big Sur'dan sonrasını desteklemiyor. Big Sur çalıştırabilseniz de donanım tanıtma gibi şeyler OpenCore’a kıyasla çok zor oluyor. O yüzden arkadaşın OpenCore ile kurması daha mantıklı

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadarıyla clovera kext desteği çok azaldı. Clover'la kurup OpenCore a geçirme şansım var mı?

Öyle bir şey duymadım ben çoğu sistemimde hala Clover kullanıyorum ve bir sıkıntı çıkarmıyor eğer sıkıntın itwlm dense l/e çözer.

Hocam OpenCore'un bir yedeğini aldım deneyeceğim olmaz ise geri OpenCore açarım.

Arkadaş 3 ay uğraşmış OpenCore kurmaya başarılı olamamış neleri bozuyor? Ben niye hiçbir şey bozduğunu göremedim. Clover'dan öngürülü olmayın lütfen.
Hocam OpenCore'un bir yedeğini aldım deneyeceğim olmaz ise geri OpenCore açarım.

OpenCore link atarım tamam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…