Catalyst Control Center sonrası performans düşüşü

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
AMD Catalyst Control Center diye bir program indirdim. Önceleri orta ayarlarda sorunsuz oynadığım StarCraft II oyununu en düşük ayarda bile kasmaya başladı, bu yeni sürücüyü yüklediğimden beri bilgisayar ağlıyor resmen. Üçüncüsü Modern Warfare 2'yi yüksek ayalarda rahatça oynadığım halde Battlefield Bad Company 2'yi orta ayarlarda rahat şekilde ancak oynayabildim, ikisi de birbirine yakın tarihlerde çıkan oyunlar olmalarına karşın ikisi arasında neden bu kadar fark oldu anlamadım. Başka oyunlarda da buna benzer şeyler fark ettim ama en bariz gözüme takılan bu iki oyun oldu.

AMD Catalyst Control Center, sadece sürücünün sunduğu özellikleri kontrol etmeye yarayan bir araçtır. Sizin sürücü paketini indirmeniz gerek. AMD’nin bu konuda artık ekran kartını otomatik tanıyıp buna göre sürücü indiren aracı bile var. Bahsettiğin iki FPS oyunu farklı grafik motoru kullanmakta. Nasıl aynı performans almayı bekleyebilirsin? Sonuç olarak Windows 7’ye terfi zamanın gelmişte geçiyor bile.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı