Çay dökülen laptopa ne yapılabilir?

alibrk44

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dün akşam bardağı devirdim çay klavyenin üstüne döküldü anında üstüne peçete atıp PC'yi kapattım. Ters çevirip 1 saat bekledikten sonra açıldı hatta oyun açtım birkaç saat oynadıktan sonra klavyemin dökülen yerleri yapış yapış oldu. PC yakınımdan emanet. Önce yakınımda ki bilgisayar tamiricisine servise yazdım garantisi varsa teknik servise ver ileride oksitlenme olursa en azından anakartı garantiden değişirler dedi ama serviste klavyeyi değiştirmekle uğraşmadan üst kasayı değişiyormuş diye vazgeçtim maliyeti 1500 TL'yi geçiyormuş. Garantisi de 3 ay kaldığından servisle uğraşmak ve yüksek maliyet nedenlerinden dolayı istemiyorum. Ayrıca oksitlenmenin 3 ay içinde bozacağı bellisiz. 3 ay sonra bozulursa 2 kat para ödemiş olacağım.

Klavyede bozulan bir yer yok sadece birazcık basarken yapışıyor. Elektronik devre spreyi alıp klavyeye sıkmayı düşünüyorum. Bunu daha önce uygulayan var mı acaba PC'yi bozar mı?

Oksitlenme durumu olur mu? Bunu engellemek için anakartı çıkarıp elektronik devre spreyi ile temizlersem bu ihtimal ortadan kalkar mı?
Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

PC Modeli : Lenovo V15

Çay şekerliyse yapış yapış olur, ek olarak fanlar zarar görebilir. Dedikleri de doğru, oksit ihtimali var. Cihazın açılıp fanların ve parçaların solüsyonla temizlenmesi en sağlıklısı. İleriki etapta ne olacak bilemezsiniz.

Masaüstü bilgisayarlarda bilgim var ama laptop konusunda sıfırım sökme kısmında kendime güveniyorum ama emanet mal ne olur ne olmaz tamirciye vereyim öyleyse. Tamirci klavyeyi değişelim demişti böyle bir şeye gerek var mı acaba yoksa sadece içini ve klavyeyi güzelce temizleyip kapattırayım mı?

Masaüstü bilgisayarlarda bilgim var ama laptop konusunda sıfırım sökme kısmında kendime güveniyorum ama emanet mal ne olur ne olmaz tamirciye vereyim öyleyse. Tamirci klavyeyi değişelim demişti böyle bir şeye gerek var mı acaba yoksa sadece içini ve klavyeyi güzelce temizleyip kapattırayım mı?
Çalışıyorsa gerek olduğunu düşünmüyorum, uzun vade belli olmaz.

Geri
Yukarı