Laptopa çay dökülen yerde yapışma hissiyatı oluyor

Ne zaman geçer tahmini. Ya da geçirmenin bir yolu yok mudur?
Ben laptop klavyesine bir bardak gazoz devirmiştim. 1 sene boyunca şıkır şıkır kullandım 😂 Tuş takımının altında bir katman olduğu için anakart zarar görmemişti neyse ki. Sen yine de benim gibi kendiliğinden düzelmesini bekleme, sökebiliyorsan çayın döküldüğü yerleri söküp tek tek temizle.

Kullanılmamış diş fırçasının ucunu kolonyaya batırıp tuşların arasına akmayacak şekilde dikkatlice temizleyebilirsin.

Küçük boy bir boya fırçası ve kolonyadan yardım alabilirsin. Ucunu hafif bir şekilde kolonyaya batır ve tuşların arasını iyice silebilirsin(kolonyayı direk dökmek yararlı olmayabilir 3-4 kez az az fırçayı kolonya ile ıslatmak daha doğru olacaktır). Kolonyada bulunan alkol oranı şekeri temizlemene yardımcı olacaktır.

İçini açıp temizlemem mümkün değil. Garanti biter yoksa.

Laptopunu bir temizleme işleminden geçirmen ileride yaşanabilecek daha büyük arızaların önüne geçecektir. Çünkü oksitlenme vb. durumlar zaman içinde ortaya çıkıyor ve hoppalaaa neden açılmıyor bu laptop demeye kadar gidiyor :D

Ya bu zamana kadar oksitlenmesi gerekmez miydi? Onu da çözemedim.

İçini açıp temizlemem mümkün değil. Garanti biter yoksa.

Ya bu zamana kadar oksitlenmesi gerekmez miydi? Onu da çözemedim.
İçini açmadan fırça yardımı ile tuşların arasını dışarıdan silmeden bahsediyorum o yüzden fırça ya da diş fırçası diyoruz ince olduğu için aradan girip tuşun etrafını kavrayacaktır.

Yok hocam oradaki katmana öyle ulaşmam imkansız.
Biliyorum orta katmandan bahsetmiyorum tuşların arasının temizliğinden bahsediyorum illa ki kullanımı değiştirecektir yapışkanlığı alacaktır ki klavye yapışması genelde tuşun altı ve yanlarından olur.

Biliyorum orta katmandan bahsetmiyorum tuşların arasının temizliğinden bahsediyorum illaki kullanımı değiştirecektir yapışkanlığı alacaktır ki klavye yapışması genelde tuşun altı ve yanlarından olur.

Tuşları söküp temizledim bile hocam kırılan tuşları da AliExpress'ten sipariş verdim. Güzelce kolonya ile sildim yapış yapış hissiyatı yok şu an. Şu an canımı sıkan şey bilgisayarın anakart ile kasası arasındaki yapışma hissiyatı.

Geri
Yukarı