CBR125 ve R25

MrWasil

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Bilişim
Arkadaşlar merhaba.

Ehliyet sürecindeyim şu an. CBR125 ve R25 arasında kaldım. Şu anda R25'ler 80-100 bin bandında. 40-45'e ise güzel temiz bir CBR125 bulunabiliyor.

Hangisi önerirsiniz başlangıç motoru için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de zamanında motor hayali ile her gün araştırıp videolarını izliyordum. R25 ve CBR125 arasında kalmıştım ama en son R25 e karar vermiştim CBR'a göre daha çok racing göründüğü için. Sonrasında motor sahibi olamadım tabi :)

Ben de zamanında motor hayali ile her gün araştırıp videolarını izliyordum. R25 ve CBR125 arasında kalmıştım ama en son R25'e karar vermiştim CBR'a göre daha çok racing göründüğü için. Sonrasında motor sahibi olamadım tabii :)

Deneyimin var mıydı?

Eğer hiç deneyimin yoksa başlangıç için CBR125 öneririm. R25 ile de başlangıç yapılabilir fakat CBR125 ile yaptığınız hatalar daha düşük maliyetli olur R25 gibi güzel bir motora daha az zarar vermiş olursunuz fikrimce. Daha sonra 2. motosiklet olarak geçiş yapabilirsin ayrıca aradaki fiyat farkına güzel ekipman dizilir. Eğer bir miktar KM deneyimin varsa R25 öneririm.

Deneyimin var mıydı?
27 yaşındayım, 15 yaşında araba kullanmaya başladım. 18'de B ehliyet alacakken A2 de alayım dedim bu arada motorlara bakıyordum işte. Ufak tefek motor kullanmışım vardır ama trafik tecrübemden dolayı kendime güveniyordum. En önemli verebileceğim tavsiye, alacağın ekipmana da bir o kadar önem ver motorun şakası olmuyor.

Arkadaşlar merhaba.

Ehliyet sürecindeyim şu an. CBR125 ve R25 arasında kaldım. Şu anda R25'ler 80-100 bin bandında. 40-45'e ise güzel temiz bir CBR125 bulunabiliyor.

Hangisi önerirsiniz başlangıç motoru için?
Abi Cbr125 almasan iyi olur bence. Herkes daha güvenli sanıyor ama değil. Trafikte ani bir durumda kaçmaya yetmiyor hızlanması. R25 Alıp kendine bir hız sınır belirle ve onu asla geçme. Yeni başlayan biri için hızı çok yüksek bir motosiklet. Ayrıca motosikleti aldıktan sonra büyük bir şehirde isen kesinlikle bir uzmandan ileri eğitim al. Abi buraya yazdığına göre bilinçlisin galiba. Şahsen R25 gibi bir motosikletin bilinçli biri için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Tek sıkıntı arkadaşın dediği gibi yedek parça bu arada. Motosikletle şunu yaparsam ne olur diye deneyemezsin. Çünkü düşersen çok yüksek paralar gidiyor. Birde ekonomin çok iyi değilse yakıt durumuna da bakmayı unutma. İnşallah kazasız belasız kullanırsın.

Abi CBR125 almasan iyi olur bence. Herkes daha güvenli sanıyor ama değil. Trafikte ani bir durumda kaçmaya yetmiyor hızlanması. R25 alıp kendine bir hız sınır belirle ve onu asla geçme. Yeni başlayan biri için hızı çok yüksek bir motosiklet. Ayrıca motosikleti aldıktan sonra büyük bir şehirde isen kesinlikle bir uzmandan ileri eğitim al. Abi buraya yazdığına göre bilinçlisin galiba. Şahsen R25 gibi bir motosikletin bilinçli biri için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Tek sıkıntı arkadaşın dediği gibi yedek parça bu arada. Motosikletle şunu yaparsam ne olur diye deneyemezsin. Çünkü düşersen çok yüksek paralar gidiyor. Bir de ekonomin çok iyi değilse yakıt durumuna da bakmayı unutma. İnşallah kazasız belasız kullanırsın.

Sağ ol dostum marmariste yaşıyorum, kışın yagmurlu hızlık çok bir durum yok bende dediğin gibi R25 düşünüyorum kaçabileceğim bir şey olsun diye teşekkür ederim.

Oturuş pozisyonu açısından CBR125'i tercih ederim. 1 sene sonra zaten bunlar yetmemeye başlayacak değişeceksiniz. Çok yatırım yapmaya gerek yok. Marmaris gibi yerde R25 mahveder insanı hem hararetiyle hem de oturuşuyla.

Net R25. İkisine de binip denersen cbr125'in yüzüne bile bakmazsın. Sürdükçe anlarsın, her şey hız oturuş pozisyonu değil. Motor güven vermeli her yönden.

Yeni konular

Geri
Yukarı