CBW-383ZN modem VDSL uyumlu mu ?

Alcatraz JR

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Türknet internet bağlamayı düşünüyorum. Ancak VDSL uyumlu modem gerekiyor. Benim elimde başlıktaki model Turksat Uydunet modemi bulunuyor. İnternetten baktığımda bilgi bulamadım. Bu modem VDSL uyumlu mudur ?

Evet VDSL uygun. Ancak başka internet sağlayıcısında bu modem kullanılamıyor. Yani ben Uydunetten aldığım için sadece Uydunette kullanabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet altyapısı ile Türknet'ten sorgulama yapıldığında internet hizmeti verilebildiği bilgisi çıkıyor. Bunu halihazırdaki altyapı ile sağladıklarını söylemişler ancak modem olayı nasıl oluyor onu ben de merak ediyorum. Malum Kablonet koaksiyel kablo ile veriyor interneti.

Türknet de bildiğim kadarıyla VDSL modem veriyor. VDSL ve DOCSIS farklı standartlar ancak hız bakımından VDSL'in desteklediği hızı DOCSIS 3.0 da destekliyor.

Türknet ile iletişime geçip bilgi alabilirsin. Biz de öğrenmiş oluruz bu sayede.

Malum Kablonet koaksiyel kablo ile veriyor interneti.
VDSL ve DOCSIS farklı standartlar

Daha ayrıntılı tanımlamak gerekirse:
"Data Over Cable Service Interface Specification, varolan kablo TV sisteminde yüksek bant genişliğinde veri aktarımı eklenmesine izin veren bir uluslararası telekomünikasyon standartıdır." *Vikipedi

KabloNet = DOCSIS de diyebiliriz. :sinsi:

Yeni konular

Geri
Yukarı