Rehber CCleaner 5.33 İle Gelen Floxif Trojan Temizleme

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda CCleaner 5.33 x86 sürümüne bir bilgisayar korsanı grubu virüs enjekte etmişti ve bir müddet boyunca Piriform durumu anlamadı ve bu sürümü kuranların bilgisayarına Floxif adı verilen trojan bulaştı.

Bu rehberde bu zararlıyı basit yoldan temizlemeyi anlatacağım.

1. Adım: Zararlıyı aşağıdaki rehbere göre inaktif edin.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

2. Adım: Aşağıda verdiğim linkten AVG Floxif Remover aracını indirin ve linkteki yönergelere uyun.

AVG - Win32/Floxif Removal tool template - Basic

1.PNG

3. Adım: Temizleme aracını çalıştırın ve taramanın tamamlanmasını bekleyin. Floxif Trojan bulunursa temizleyecektir.

2.PNG

4. Adım: Sisteminizi MBAM ve Zemana AntiMalware ile taratın.

Hepsi bu kadar. Ben rehberi AV kullanmayanlar için hazırladım. Neredeyse her AV bu virüsü bulup temizleyebiliyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda CCleaner 5.33 x86 sürümüne bir bilgisayar korsanı grubu virüs enjekte etmişti ve bir müddet boyunca Piriform durumu anlamadı ve bu sürümü kuranların bilgisayarına Floxif adı verilen trojan bulaştı.

Bu rehberde bu zararlıyı basit yoldan temizlemeyi anlatacağım.

1. Adım: Zararlıyı aşağıdaki rehbere göre inaktif edin.

RKill İle Zararlıları İnaktif Hale Getirme

2. Adım: Aşağıda verdiğim linkten AVG Floxif Remover aracını indirin ve linkteki yönergelere uyun.

AVG - Win32/Floxif Removal tool template - Basic

Eki Görüntüle 266484

3. Adım: Temizleme aracını çalıştırın ve taramanın tamamlanmasını bekleyin. Floxif Trojan bulunursa temizleyecektir.

4. Adım: Sisteminizi MBAM ve Zemana AntiMalware ile taratın.

Hepsi bu kadar. Ben rehberi AV kullanmayanlar için hazırladım. Neredeyse her AV bu virüsü bulup temizleyebiliyor.

AVG Win32/Floxif bağlantısında bir sorun var sanırım. Yönlendirilen sayfada aşağıdaki indirmeler bir türlü başlamıyor.

AVG Win32/Floxif bağlantısında bir sorun var sanırım. Yönlendirilen sayfada aşağıdaki indirmeler bir türlü başlamıyor.
3 senelik rehber. O dönemlerde bu zararlı için güzel bir çözümdü fakat günümüzde her antivirüs programı bunu tespit edip temizleyebiliyor. Zararlı şüpheniz varsa güncel bir IS kurup sisteminizi taratabilirsiniz.

Bağlantıda haliyle sıkıntı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı