"Trojan: Win32/Skeeyah.A! Bit" virüsünü temizleme

celil123

Hectopat
Bugün dizüstü bilgisayarımın normalden geç açıldığını fark ettim. Bilgisayar açıldıktan sonra Windows Defender ile tarama yaptım ve konu başlığında da adı yazan trojanın karantinada olduğunu gördüm ve sildim. Trojanın ismini internette aratınca bunun basit virüsten öte olduğunu ve bilgisayarın yavaşlamasına sebep olduğunu öğrendim. Trojanı sildikten sonra Malwarebytes ve Defender ile defalarca tarama yaptım ama trojandan iz yok, buna rağmen bilgisayarım hala biraz geç açılıyor. Bildiğim ve gördüğüm birkaç şey:

1. Bu virüs büyük ihtimalle okulda USB bellek ile bulaşmıştır çünkü bilgisayara internetten tehlikeli hiçbir şey indirmedim.
  2. Geç açılırken bilgisayar biraz siyah ekranda kalıyor daha sonra açılıyor. Bilgisayarımda SSD olduğundan böyle bir şey olmazdı hemen açılırdı.

Bu virüsün kalktığından tamamen emin olmanın bir yolunu söyleyebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümü basit. Defender yetersiz geliyorsa temizleyebilecek bir güvenlik yazılımı kurup taratabilirsiniz. Halen sorun çözülmez ise imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.

Öncelikle yardımınız için teşekkürler. Kapersky ve Malwarebytes ile tarama yaptığımda temiz gözüküyor ama bilgisayarın yavaşlık sorunu hala devam ediyor, galiba sıfırlamaktan başka çaresi yok. Windows'u sıfırlayacağım ama bulut ve yerel sıfırlama seçenekleri geliyor, bir tanıdığım yerel sıfırlamayı önerdi. Siz hangi yöntemi önerirsiniz.
Malwarebytes kullanmış olabilirim emin değilim.

Mawarebytes kullanıyorum ama virüsü göstermiyor. Yavaşlık devam ediyor ve bu bende takıntı haline geldi, aklınıza başka çözüm geliyor mu?
Ben yüzde yüz Kaspersky ve malwarabytes öneririm.

İkisini de kullandım, virüs gözükmüyor ama geç açılma ve yavaşlık devam ediyor. Benim tahminim dosyaları veya ayarları bozdu bu virüs, bunun için ne önerirsiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı