Ccleaner Bilgisayar Başlangıç Programları Ayarları

Kağan K

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Başlangıç da bunlar açılıyormuş. Tam olarak hangisi gereksiz hangisi değil bilmediğim için Başlangıç sekmesinin dışındakileri tam ayarlamadım. Hangilerini kapatsam bilgisayarı açılış da rahatlatır?

Başlangıç.jpg
SağTık.jpg
Zaman.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows açılışını yavaşlatacak olanları devredışı bırakabilirsin ama ben bir şey göremedim. Çoğu kapalı zaten. Zamanlanmış görevler ise bilgisayarın başladıktan bir süre sonra devreye girer. Kullanmadığın gereksiz yazılımları kaldır ve disk birleştirme yap.

1.) Disk birleştirme için en uygun yazılım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk resimdeki o 3 aktif başlatmayı pasifleştir. Onların otomatik başlaması sistem kaynaklarını gereksiz şekilde ispik edecektir. Görev zamanlayıcısındaki tüm görevleri pasif hale getir. Windows Lisansının bozulmamasını istiyorsan sadece KMS'yi aç. Görev zamanlayıcısındaki taskların çoğu üçüncül parti yazılımların güncellemesi için vardır. Eğer otomatik güncellenmesini istemiyorsan hepsini kapatabilirsin bir sakıncası yoktur.

Windows açılışını yavaşlatacak olanları devredışı bırakabilirsin ama ben bir şey göremedim. Çoğu kapalı zaten. Zamanlanmış görevler ise bilgisayarın başladıktan bir süre sonra devreye girer. Kullanmadığın gereksiz yazılımları kaldır ve disk birleştirme yap.

1.) Disk birleştirme için en uygun yazılım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tek disk olarak kullanıyorum zaten. 1 TB. 130 GB kadar boş yer var sadece :)

İlk resimdeki o 3 aktif başlatmayı pasifleştir. Onların otomatik başlaması sistem kaynaklarını gereksiz şekilde ispik edecektir. Görev zamanlayıcısındaki tüm görevleri pasif hale getir. Windows Lisansının bozulmamasını istiyorsan sadece KMS'yi aç. Görev zamanlayıcısındaki taskların çoğu üçüncül parti yazılımların güncellemesi için vardır. Eğer otomatik güncellenmesini istemiyorsan hepsini kapatabilirsin bir sakıncası yoktur.

H0cam şöyle bir uyarı veriyor.

Adsız.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı