CCleaner, Windows Defender’in İstenmeyen Uygulamalar Listesine Girdi

Wise biraz daha iyidir muadillerine göre fakat dediğim gibi gerek yok. Windows kendi bakım aracı var, Temel Sistem Bakım ve Optimizasyonu Yönergesi var.

Her ne kadar bazı kısımlarında değişiklik olmasa da biraz eski kalmış gibi gözüküyor bu yönerge. Güncel bir "bakım onarım yönergesi" olsa hiç fena olmaz.

Bunun dışında her ne kadar ccleaner gibi bprogramlar yerine işi manual yapmak daha iyi olsa da benim gibi tembeller için, ccleaner alternatfilerini de irdeleyebilceğimiz bir konuda mı olsa?

Sonunda en iyisini yapmışlar. Hala bu yazılımı kullanan var mı? CCleaner bilgilerinizi topluyor. Bunu da geçtim bu program hacklenip zararlı yazılım yaymış bir program. Bunu da geçtim kayıt defteri temizleme özelliği Windows'u bozuyor. Bunu da geçtim tarayıcı temizleme özelliği bazı tarayıcıları bozuyor.
Yıllardır kullanan birisi olarak, en sonunda doğruyu gördüm ve sana hak veriyorum. Bilgisayar ilk zamanlarda belli etmese bile yavaştan yavaştan kullanma sıklığına göre istikrarsızlaşıyor.

Ben bakım yaparken şöyle bir yol izliyorum ayda 1 kez burada yer alan bir konuda bahsedilen bakım yönergelerini uyguluyorum ve kendimce birkaç uygulama daha yapıyorum. Gayet de yeterli oluyor.

Sonunda şükürler olsun! Kullanmayın arkadaşlar. Kayıt defterindeki gereksiz şeyleri sileyim derken sistemin stabilitesini bozuyor. Bakın bir demeçte Microsoft'un yazılım uzmanı CCleaner'ın zararlı olduğundan bahsediyor;
Ayrıca zamanında CCleaner sürüm 5.33'te 2 tane Trojan tespit edilmiş;

Yeni konular

Geri
Yukarı