"ccsvchost.exe" İsimli Uygulamanın CPU Kullanımı

Ali Konuk

Kilopat
Yer
İstanbul
apeRvcF.png

Norton Internet Security 2013 kullanıyorum. İşletim sistemim Windows 8 64 Bit Pro. 2-3 gündür böyle bir uygulama CPU' nun büyük bir kısmını kullanarak takılmalara sebep oluyor. Norton' un altında çalışan bir uygulama gibi görünüyor. Ancak işlemi sonlandır dediğimde erişim engelledi hatası alıyorum. Virüs olma ihtimali nedir? Ya da bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Norton'un kendi dosyaları koruma altında olduğundan işlemi sonlandırmanız mümkün değildir bu yüzden hata alıyorsunuz. Ben de virüs olduğunu düşünmüyorum. Şunu deneyip bir rahatlama olacak mı kontrol edin ;

Ayarlar Kısmı'ndan Boşta Kalma Zaman Aşımı, Otomatik Görevler için Gecikme Süresi, Uyku ve Hazırda Bekletmeden Otomatik Sürdürme Gecikmesi gibi değerlerin süresini arttırın.

Programın ana penceresinde Settings kısmı var. Norton'un işlemlerini sonlandırmanız pek iyi bir çözüm değil açıkçası :)

Ana Pencere'den Performans'a tıklayıp sağ üst tarafa doğru bulunan Optimize Et'e tıklayın bir olmazsa.

apeRvcF.png

Norton Internet Security 2013 kullanıyorum. İşletim sistemim Windows 8 64 Bit Pro. 2-3 gündür böyle bir uygulama CPU' nun büyük bir kısmını kullanarak takılmalara sebep oluyor. Norton' un altında çalışan bir uygulama gibi görünüyor. Ancak işlemi sonlandır dediğimde erişim engelledi hatası alıyorum. Virüs olma ihtimali nedir? Ya da bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Kardeşim ben de Win 8 64 Bit Pro kullanıyorum. İşletim sistemıni nasıl Türkçe yaptın söyler misin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı