CD-DVD RW önerisi

hjackles

Hectopat
Merhaba.
Benim Toshiba C55'a 1jj laptopum var. Bunun CD okuyucusunu PC görüyor ama okumuyor. CD yazmak istiyorum ama olmuyor. Ben de değiştirmek istiyorum. Uygun fiyatlı bir öneriniz olur mu acaba? Herhangi bir CD DVD okuyucu olur mu yoksa her laptop için farklı mıdır CD DVD okuyucular? Benim laptopta tsstcorp cddvdw su-208fb var.

Son düzenleme:
Onlardan kaldı yaw? Yıllardır görmedim. Normalde aynıdır,ama Toshiba illet bir markaydı, farklı olabilir.

Bende bir alet var. 4'lü girişe sahip fişe takılan türden. SATA IDE okuyucu USB'li. Yanına da ASUS'un SATA DVD-RW yazıcı aldım PC'ye takılandan. Hem çok hızlı hem de pratik bayağı iş görüyor harici olarak. Laptop boyutunda 2.5 inçlikler çok performanslı olmuyor. Bu şekilde kullanılabilir. CD okuyucu yerine de SSD takarsın.

Bende bir alet var. 4'lü girişe sahip fişe takılan türden. SATA IDE okuyucu USB'li. Yanına da ASUS'un SATA DVD-RW yazıcı aldım PC'ye takılandan. Hem çok hızlı hem de pratik bayağı iş görüyor harici olarak. Laptop boyutunda 2.5 inçlikler çok performanslı olmuyor. Bu şekilde kullanılabilir. CD okuyucu yerine de SSD takarsın.

Modeli falan var mı yazabilir misiniz?

Modeli falan var mı yazabilir misiniz?
Benim aldığım ürün yok ama bu da olur.

UGREEN USB 3.0 SATA Sabit Disk Adaptör Kablosu 12V 2A Harici Güç Kaynağı Adaptörü ile 2.5 3.5 İnç 16TB için Amazon.com.tr

ASUS Drw-24D5Mt 24X Dahili Dvd Yazıcı, Kutulu, M-Disc Destekli, Siyah Amazon.com.tr

Laptop için bilindik markalar (LG, ASUS) gibi olanlar 500'den aşağı değil. Bilinmeyen markalar var 70-80-100 arası. Temiz ikinci el bulursanız alın.

Geri
Yukarı