CD içindeki dosyalar nasıl alınır?

465789

Kilopat
Makaleler
5
Evde çantaları karıştırırken yaklaşık 100-120 tane CD buldum. Yarısı resimler vs. var. Geri kalanida gazete yanında verilen oyun CD'leri. Malum yeni kasalarda CD writer yok. Ben de eski laptoptaki CD sürücüsünü alıp kutuya koyup alayım diyorum. Fotoğrafları alırım da video ve oyunlar CD üzerine yazılmıştır büyük bir ihtimal. Bu video ve oyunları nasıl ve hangi programla aktarabilirim. Oyunlarla nojtaji yapmak istiyorum.

Bu konuyu onaylayacak moderatore bir sorum var. Cevaplarsa sevinirim. Cıkan oyunları burada paylaşmam sikinti çıkarır mı? Çoğu 2010-2015 arasında gazeteden çıkma oyunlar.

@Finisterre

Son düzenleyen: Moderatör:
CD'yi taktıktan sonra, Bilgisayarım'dan CD'ye sağ tıklayıp "Aç" seçeneğine tıklarsanız autorun ile kurulumun başlaması yerine CD'nin içindeki dosyalara erişirsiniz diye hatırlıyorum. Sonrasında kopyalayıp masaüstüne atabilirsiniz.

Uzun zaman oldu, ben de tam hatırlamıyorum açıkçası. :)

Fotoğrafları alırım da video ve oyunlar CD üzerine yazılmıştır büyük bir ihtimal.
Tamamı CD'ye yazılır zaten. Yazılmazsa CD çıkarıldığında bilgiler içinde kalmaz. Başka bir şey demek istediniz sanırım, biraz daha açar mısınız?

CD'yi taktıktan sonra, Bilgisayarım'dan CD'ye sağ tıklayıp "Aç" seçeneğine tıklarsanız autorun ile kurulumun başlaması yerine CD'nin içindeki dosyalara erişirsiniz diye hatırlıyorum. Sonrasında kopyalayıp masaüstüne atabilirsiniz.

Uzun zaman oldu, ben de tam hatırlamıyorum açıkçası. :)
Peki oyunları nasıl alırım?

Geri
Yukarı