CD ile alınan oyun Steam veya Origin'e aktarılır mı?

Nusret Odabaşı

Hectopat
Daha fazla  
Şu an çıkarılan oyunlar bildiğiniz gibi 30 40 hatta 60 GB kadar bir alan istiyor ve çoğumuzun başında da AKK denen bir illet var. Bu sebepten diyelim ki The Witcher 3'ü CD haliyle mağazadan aldım ama sonrasında da CD'yi kaybetme korkum olduğu için steam'e aktarmak istedim. Bunu Steam veya Origin üzerinden yapabilir miyim ?
Bileniniz varsa yardım ederseniz sevinirim.:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben ETS2'yi kutulu aldığımda kutuyu açtım ve içindeki kodu Steame girdim. Gayet'de bir sorun çıkmadı. ETS2'yi CD'den kuruyorum. Steam kabul ediyor.

Oyunlar hangi servis ağında var ise kutulu versiyonlarında da onların kodları yer alır. Mesela kutulu olarak Crysis 3 oyununu satın aldınız. Crysis 3 dijital platformda sadece Origin üzerinde yer aldığı için aldığınız kutuda Origin'de etkinleştirmek üzere kod çıkacaktır. Ama mesela The Witcher 3 hem Steam hem Origin hem de GOG üzerinde satılmaktadır. Kutudan çıkan kodun nereye ait olduğunu oyunu alırken yetkili birilerine sorabilirsiniz. Zaten siz CD ile kurulum yaptıktan sonra oyun hangi platforma bağlı ise orada etkinleştirme yapmanız istenecek. Bu bağlamda CD olarak kaybetseniz bile dijital ortamda oyununuz hesabınızda ömür boyu kalacaktır.

oyun steam destekli ise oyunu Steam/Steamaps/Common a aktar ve kütüphanede görünür.İndirmeye basıp 30sn içinde yükleniyor ve sorunsuz oynarsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı