Steam CD key ile hesap çalınma riski var mı?

Ek olarak bir şey soracağım. Diyelim ki çalıntı kredi kartından alınmış falan o durumda nasıl benim hesabıma bloke gelebilir ki sonuçta doğrudan değil key olarak alıyorum

Ek olarak bir şey soracağım. Diyelim ki çalıntı kredi kartından alınmış falan o durumda nasıl benim hesabıma bloke gelebilir ki sonuçta doğrudan değil key olarak alıyorum
Revorked dediğimiz kavram bu. Satın aldığınız oyun, oyunun yayıncısı tarafından iptal edildiği takdirde oyun hesabınızdan kaldırılır. Çoğu oyun yayıncısı key iptal etme konusunda çekingen davranır çünkü buna steam da çok müsade etmez. Yapıldığı takdirde steam tarafından da inceleme başlatılır ve bu kod dağıtıcısına değil direk oyunu yayınlayan firmaya yapılır. Sony de olsanız farketmez.

Ortada bir dolandırıcılık/kredi kartı itirazı/yanlış fiyat politikası olduğu takdirde ilk gördüğünüz satıcı örnek veriyorum itemsatis bu dolandırıcılığa maruz kalan taraf diyelim, bunu bağlantısı olan sağlayıcısına bildirir. Sağlayıcısına yeterli kanıtlarla bunu bildirerek kodların iptal edilmesini talep eder. Sağlayıcı da yayıncı ile görüşerek kodların iptal edilmesini sağlar.

Oldukça zahmetli bir iş. Kimi oyun yapımcısı ise asla kodların iptalini kabul etmez. Satın alım yaptığınız yer güvenilir bir yer ise böyle bir durum ile karşılaştığınız takdirde zaten sizlere yardımcı olacaktır. Bunun 2 gün yada 2 sene sonra olmasının bir farkı yoktur.

Şahsen kabasakal kullanıyorum 10 seneden uzunca bir süredir firmayı tanıyorum. itemsatisi 2 senedir tanıyorum. 2 firmaya da güvenirim. 2 firmada da revork edilme ile ilgili bir sıkıntı yaşandığını görmedim. En fazla satın aldığınız kod kullanılmış yada bölgenizde aktifleştirilemez der. Bunlar da zaten aşina olduğumuz kavramlar. Böyle durumlarda da yardımcı olurlar. Şahsen hiç yaşamadım. Ama illa ki yaşayan vardır.

Not: Kalkıp satan firmayı dolandırmadığın sürece artniyetli bir firma değilse böyle bir yola genelde başvurmazlar.

Revorked dediğimiz kavram bu. Satın aldığınız oyun, oyunun yayıncısı tarafından iptal edildiği takdirde oyun hesabınızdan kaldırılır. Çoğu oyun yayıncısı key iptal etme konusunda çekingen davranır çünkü buna Steam da çok müsaade etmez. Yapıldığı takdirde Steam tarafından da inceleme başlatılır ve bu kod dağıtıcısına değil direk oyunu yayınlayan firmaya yapılır. Sony de olsanız fark etmez.

Ortada bir dolandırıcılık/kredi kartı itirazı/yanlış fiyat politikası olduğu takdirde ilk gördüğünüz satıcı örnek veriyorum İtemsatış bu dolandırıcılığa maruz kalan taraf diyelim, bunu bağlantısı olan sağlayıcısına bildirir. Sağlayıcısına yeterli kanıtlarla bunu bildirerek kodların iptal edilmesini talep eder. Sağlayıcı da yayıncı ile görüşerek kodların iptal edilmesini sağlar.

Oldukça zahmetli bir iş. Kimi oyun yapımcısı ise asla kodların iptalini kabul etmez. Satın alım yaptığınız yer güvenilir bir yer ise böyle bir durum ile karşılaştığınız takdirde zaten sizlere yardımcı olacaktır. Bunun 2 gün ya da 2 sene sonra olmasının bir farkı yoktur.

Şahsen kabasakal kullanıyorum 10 seneden uzunca bir süredir firmayı tanıyorum. İtemsatış'i 2 senedir tanıyorum. 2 firmaya da güvenirim. 2 firmada da revork edilme ile ilgili bir sıkıntı yaşandığını görmedim. En fazla satın aldığınız kod kullanılmış ya da bölgenizde aktifleştirilemez der. Bunlar da zaten aşina olduğumuz kavramlar. Böyle durumlarda da yardımcı olurlar. Şahsen hiç yaşamadım. Ama illaki yaşayan vardır.

Not: Kalkıp satan firmayı dolandırmadığın sürece artniyetli bir firma değilse böyle bir yola genelde başvurmazlar.

Teşekkür ederim yardımcı olduğun için.

Geri
Yukarı