Çözüldü CD-ROM boyutu nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Squaxw

Hectopat
Elimdeki laptopun CD kısmına 500GB'lik bir HDD takacağım fakat CD-ROM bölümü kaç mm ve SATA kaç bilmiyorum, yardımcı olur musunuz?
CD-ROM: Super multi DVD writer gue0n alok113.

Çözüm
Lenovo IdeaPad 520 15ıkbs.

9mm uygun olur buna, çok eski değilmiş. İnce olduğu görünüyor görsellerinden. SATA portu sorunu yaşamazsınız HDD takacağınızdan dolayı. Aklınıza yatmaz ise dışındaki plastik kısmı ölçmeniz yaklaşık sonucu verir.
Laptop modeli nedir? Çok eski değilse 9mm olmalı, 10 yılın üstündeyse 12.7mm olur genelde. HDD Caddy alacaksınız galiba.

HDD'yi CD olarak kullanmaya mı çalışıyorsunuz, SSD'ye ait slot vb. yok mu cihazınızda?

Normal slotta 240GB'lik SSD kullanıyorum ve yetersiz kalıyor CD-ROM'a 500GB'lik bir HDD takmayı düşünüyorum.

Laptop modeli nedir? Çok eski değilse 9mm olmalı, 10 yılın üstündeyse 12.7mm olur genelde. HDD Caddy alacaksınız galiba.

9mm uygun olur buna, çok eski değilmiş. İnce olduğu görünüyor görsellerinden. SATA portu sorunu yaşamazsınız HDD takacağınızdan dolayı. Aklınıza yatmaz ise dışındaki plastik kısmı ölçmeniz yaklaşık sonucu verir.

Çözüm

Geri
Yukarı