Çözüldü CD-ROM yerinde HDD takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
800

Gılgamış

Decapat
Daha fazla  
Anakart
MSİ a320m pro m2 v2
Masaüstü bir bilgisayarım var ve içinde 222 GB bir SSD var fakat bu devirde yetmiyor. Kasama baktım fakat başka HDD/SSD takılacak yer yok o yüzden CD-ROM'a takmaya karar verdim. Fakat daha önce hiç bilgisayarın bir parçasını takmadım veya sökmedim. İnternetten bakarak yapmayı düşünüyorum. Aşağıda birkaç soru soracağım cevaplarsanız sevinirim.😊
1-SSD olmasına rağmen HDD takarsam bilgisayarım yavaşlar mı?
2-bütçem 500-800 TL arası ona uygun bir HDD önerebilir misiniz?
3-CD-ROM'a takmak için hangi aparatlar lazım?
Aklımda bu var fakat tam bilmiyorum siz de önerirseniz çok güzel olur.😊
RPM ne bilmiyorum birisi açıklarsa çok güzel olur. Bir de bundan daha hızlı fakat 500GB'lık HDD varsa onları da önerebilirsiniz isterseniz.

Çözüm
Anladım, teşekkürler. Nereye hangi kabloları takacağım fotoğrafla veya yazarak belli eder misiniz?

Bu harddiskimiz.

IMG_20220320_122159_805.jpg

Bunlarda lazım olan kablolar.

IMG_20220320_122407_625.jpg

IMG_20220320_123326_324.jpg

Bunları hard diske takıyoruz. Yanlış takamazsınız izin vermez hard disk girişleri.
Sonuç:

IMG_20220320_122451_353.jpg

Görüntüler pek net olmadı kusura bakmayın.
Eğer taktığınız halde sistemde gözükmüyorsa disk yöneticisine girin ve taktığınız disk gözüküyor mu diye bakın. Ayrılmamış alan diye gözükür.

1647769338868.png

1647769397531.png

Yeni basit birim diyerek devam devam deyin ve diskiniz hazır.
Aldığınız HDD'ye badsector yapnayı unutmayın :)

1647769849568.png

Kırmızı çıkar ise geri gönderin hard diski.
Hayır, önce vidaları sök. Sonra HDD'yi tam vida yerine göre oturt. Sonra vidayı tak bu kadar :D

Model fark etmez hocam.

Benim şu anda kullandığım kasa ise Cooler Master marka. Vida yerine aparat mevcut.

Hocam anlamadım, videosu varsa atabilir misiniz? Tekrar açıp bir bakacağım bu sürede yazamayabilirim hocam.

Dostlarım ikinize de teşekkür ederim boş yere kızak alacaktım. Gerek kalmadı. Şimdi sipariş vereceğim hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim. Vidalayacağım yeri anlamadım zaten tam oturdu eski HDD'im vidalamaya gerek kaldığını sanmıyorum artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı