CD-ROM yerine SSD takmak

Sezgin Öztokcan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba CD-ROM kısmına SSD takmayı düşünüyorum da CD-ROM kaç mm onu bilmiyorum bazıları internete donanım kimliğini yazarak kaç mm olduğunu buluyor ben pek emin olamadım yardımcı olabilir misiniz?

Donanım kimliği: SCSI\CdRomHL-DT-STDVDRAM_GUE1N____AS00

Hocam ilk önce her şeyi göze alın internette baktım sıkıntı olamaycağını söyleyenler oldu. Yaptım bende ertesi gün bilgisayar güç geliyor fanlar dönüyor restart atıyor be kısır döngü oldu böylelikle. Kimi bu soruna statik elektrik diyor kimi parçaların tam oturmadığını söylüyor.

Tanıdığım bir bilgisayarcı var ona götüreceğim parçaları al ben gerisini hallederim dedi ona götüreceğim yani o yapacak her şeyi bir sorun olursa da onun sorumluluğunda

Laptop değil mi bu? SSD'yi SATA girişine takıp içindeki HDD'yi CD-ROM çeviriciye takmanızı öneririm, o çeviriciler performansı bayağı düşürüyor çünkü.

Kalın veya ince olduğunu da parmağınızı kenara koyarak ölçebilirsiniz aslında. İnce CD-ROM kalem kalınlığında, kalın CD-ROM parmak kalınlığından biraz fazla oluyor.

Cetvel ile ölçtüm 9mm çıktı N11 sitesinde bir tane 9mm dönüştürücü kızak buldum onu sipariş edeceğim.

Laptop değil mi bu? SSD'yi SATA girişine takıp içindeki HDD'yi CD-ROM çeviriciye takmanızı öneririm, o çeviriciler performansı bayağı düşürüyor çünkü.

Kalın veya ince olduğunu da parmağınızı kenara koyarak ölçebilirsiniz aslında. İnce CD-ROM kalem kalınlığında, kalın CD-ROM parmak kalınlığından biraz fazla oluyor.

Evet bende öyle düşünüyorum öyle yaptıracağım bilgisayarcıma.

Geri
Yukarı