CD-ROM yerine SSD takmak

Yunus Emre Koyun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Asus X550J marka bilgisayarım var. Bu bilgisayarın cd-rom yerine SSD takılır mı ? Takılırsa bu işlem nasıl yapılır yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır, üst kasayı söküp DVD sürücüyü sökmen gerekiyor. Söktüğün yere uygun HDD yuvasını takacaksın.

Hocam bu işlerden anlamıyorsan kendim yapayım derken bilgisayarı bozma. Google' dan DVD TO SSD diye arama yaparsan hem nasıl yapacağın ile ilgili videolar bulursun hemde lazım olan aparatı bulursun.

Hocam, aynı model bende de var. DVD Yuvasını SSD'ye convert etmeyi düşünüyorum ama garanti ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? Ben mühür tarzı bir şey göremedim ancak Serviste sıkıntı olmasın.

Servise gönderileceği zaman DVD-ROM'u takacaksın, diğer türlü garanti dışı işlem yapılır.

Ben Asus servisini aradım sordum. Kasanın içini açmak garantiyi bozar dediler. Anlarlarsa garantiden olursun.
Çağrı merkezindekiler öyle diyor. Asus upgrade için "açılabilir" kasa olanlarda sorun çıkartmıyor. Ama upgrade yaparken cihazı bozarsan o zaman garanti dışı oluyor. Ayrıca servise verirken orijinal haliyle vermek gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı