CD-ROM'a HDD takmak için kızak önerisi

Bütçe
55

EnverCalis

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
HDD yerine SSD taktım. HDD'yi CD-ROM'a takmayı gösteren videolar var ama tam anlamadım.
CD-ROM'a nasıl takarım? Detaylı anlatırsanız iyi olur çünkü bu konuda bilgim yok 😀
Kızak olarak ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
12.7 mm:
9.5 mm: Alfais Al-4716 SATA HDD Harddisk Caddy Kızak Kutu SSD Notebook , İkinci HDD Takma, 9.5 mm: Amazon.com.tr

Bilgisayarınızın CD-ROM kızağını çıkartıyorsunuz. Ve kalınlığını ölçün ki alacağımız aparatın iki farklı versiyonu var Slim ve Fat olmak üzere. Eğer CD-ROM çıkmıyorsa vidalıdır içeriden. YouTube'dan kendi laptopunuzun modelinin temizliğini vesaire izleyin ordan öğrenin CD-ROM vidasının hangi kapağın altında olduğunu.

Sonrasında yanında vidasıyla , tornavidasıyla vesaire geliyor zaten aldığımız kızak.
4 yerinden vidalıyorsunuz diski ve çıkarttığımız CD-ROM kısmına itiyorsunuz.

12.7 mm:
9.5 mm: Alfais Al-4716 SATA HDD Harddisk Caddy Kızak Kutu SSD Notebook , İkinci HDD Takma, 9.5 mm: Amazon.com.tr

Bilgisayarınızın CD-ROM kızağını çıkartıyorsunuz. Ve kalınlığını ölçün ki alacağımız aparatın iki farklı versiyonu var Slim ve fat olmak üzere. Eğer CD-ROM çıkmıyorsa vidalıdır içeriden. YouTube'dan kendi laptopunuzun modelinin temizliğini vesaire izleyin oradan öğrenin CD-ROM vidasının hangi kapağın altında olduğunu.

Sonrasında yanında vidasıyla, tornavidasıyla vesaire geliyor zaten aldığımız kızak.
4 yerinden vidalıyorsunuz diski ve çıkarttığımız CD-ROM kısmına itiyorsunuz.

Hocam HDD WD Blue.

image.jpg

Bir de şimdi açsam HDD'yi sonra taksak yine format atılıyor muyuz?

Arkadaşlar ben de bu işlemi yapmak istiyorum SSD aldım ve yarın laptopuma takacağım. 1 TB HDD'imi DVD-Rom bölümüne takabilir miyim yukarıda paylaşılan çeviriciyi alırsam? Takmak istediğim HDD Toshiba MQ02ABD100H. Laptop ise Asus N56DP. Ne önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

9.5 mu yoksa 12.7mm mi nasıl anlayabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı