CD-ROM'daki HDD'ye format atmak gerekir mi?

24lukyorgunsun

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Lenovo Z-5070 laptopuma format atacağım. Bu konularda acemiyim. Anakartta SSD takılı ve işlemci görevi görüyor. CD-ROM'da ise HDD takılı. Depolama olarak kullanıyorum sadece. Format atarken C diskine(240GB SSD) format atacağım lakin D diskine(1TB HDD) de atmak istiyorum. Çünkü virüs oraya da bulaşmış olabilir. Hayatımda hiç format atmadım. Sadece SSD'ye format atsam HDD'deki virüsler silinir mi? CD-ROM'daki HDD'ye format atmak mümkün mü? Mümkünse HDD ve SSD ayırmadan ikisine de format atmak gerekli midir? Sadece SSD'ye atsam için rahat etmeyecek, boşa atmış gibi olacağım diye düşünüyorum. Şu üç soruma cevap gelirse çok mutlu olacağım.

Selamlar. Lenovo Z-5070 laptopuma format atacağım. Bu konularda acemiyim? Anakartta SSD takılı ve işlemci görevi görüyor. CD-ROM'da ise HDD takılı. Depolama olarak kullanıyorum sadece. Format atarken C diskine(240GB SSD) format atacağım lakin D diskine(1TB HDD) de atmak istiyorum. Çünkü virüs oraya da bulaşmış olabilir. Hayatımda hiç format atmadım. Sadece SSD'ye format atsam HDD'deki virüsler silinir mi? CD-ROM'daki HDD'ye format atmak mümkün mü? Mümkünse HDD ve SSD ayırmadan ikisine de format atmak gerekli midir? Sadece SSD'ye atsam için rahat etmeyecek, boşa atmış gibi olacağım diye düşünüyorum. Şu üç soruma cevap gelirse çok mutlu olacağım.

Kurulum USB'si hazırlayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kurulum ekranında karşına diskler çıkacak zaten o diskleri formatlaman yeterli.

Format atarken ekranına iki tane bölüm gelecek. Birisi SSD Birisi HDD. Sen zaten ordan iki diskide temizleyip SSD'yi seçip içine Windows atıcaksın.

Geri
Yukarı