CD yazdırmak yerine USB şeklinde atmak verimli olur mu?

-Semruk-

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlarımla eğlendiğim okul yıllarımdan kalma videolar var. Bunları CD yazdırıp bir kenara koymak istiyorum ileride bakarım diye ama CD USB olarak biçimlendirilmiş. O şekilde eklesem bir risk veya video kalitesinde düşüklük herhangi bir şey olabilir mi? CD kayıt edip rafa yerleştiricem. Yani, uzun soluklu kalacak. O şekilde ne yapmamı önerirsiniz? USB şeklinde biçimlendirilmiş CD'ye atsam olur mu? Yoksa yazdırmalı mıyım?

Arkadaşlarımla eğlendiğim okul yıllarımdan kalma videolar var. Bunları CD yazdırıp bir kenara koymak istiyorum ileride bakarım diye ama CD USB olarak biçimlendirilmiş. O şekilde eklesem bir risk veya video kalitesinde düşüklük herhangi bir şey olabilir mi? CD kayıt edip rafa yerleştiricem. Yani, uzun soluklu kalacak. O şekilde ne yapmamı önerirsiniz? USB şeklinde biçimlendirilmiş CD'ye atsam olur mu? Yoksa yazdırmalı mıyım?

1 tane 16 GB USB alsan daha iyi olabilir CD devri geçti çünkü yeni PC'lerde CD-ROM girişi olmuyor.

Normal dosya olarak atılır. Kalite kaybı vs olmaz.
Video diski olarak yazdırılsaydı sanırım 80 dakika maksimum yazdırabiliyorsunuz.

Bir de CD yerine USB bellek ya da bulut depolama kullanın derim.

1 tane 16 GB USB alsan daha iyi olabilir CD devri geçti çünkü yeni PC'lerde CD-ROM girişi olmuyor.

Biliyorum USB kopyalayacağım ama CD olarak da dursun isterim kenarda.
Zaten bu videolar telefonla çekilmiş Max 15 dk videolardan oluşuyor yazdırınca videoları değiştiremiyorsun fakat CD USB gibi kullanınca değiştirebiliyorsun aradaki tek fark bu mudur bunu öğrenmek istemiştim aslında.

Geri
Yukarı