Çekilen dişin boşluğuna yemek artığı kaçması

Birisi

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Arkadaşlar dün dişimi çektirdim ardından kanama ve anestezi uyuşukluğu geçtikten sonra yemek yedim. (8 saat garanti beklemişimdir.) Yemek yerken katı bir şey yemek istemiyordum ancak sağlam olan tarafla yemeği yerken çok küçük bir parça o boşluğun içine girdi. Nazikçe boşluktan çıkarttım ancak içime kötü bir his düştü çünkü dün gece o boşluğa baktığımda yemek artığı gibi bir şey gördüm (Yemek artığı olmama ihtimali de var.) ve gargara yaparak çıkartamadım. Pıhtıya zarar vermek istemediğimden dolayı kürdan kullanmak istememiştim. Bugün ise o parça gözükmüyor. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Güncelleme: Şuan baktım ufak bir parça gözüküyor ama hala yemek artığı olup olmadığından emin değilim.

Az önce çıkarttım büyük ihtimalle yemek artığı. İnşallah kısa sürede kapanır ve içine bir şey kaçıp kaçmadı stresini yaşamaktan kurtulurum. :D

Bu arada nasıl çıkarttığımı da yazayım belki birinin işine yarar. Kürdanın ucuna ince bir şekilde pamuğu sardım ve o yemek artığının üstüne çok hafif bir şekilde dokunup çıkarttım zaten küçük bir şey olduğundan dolayı hemen pamuğa yapışıp çıktı ama bunu yaparken sakın kürdanla o bölgeyi karıştırmaya çalışmayın.

2 3 gün önce azı dişim çekildi. Elimden geldiği kadar çekilen tarafa yemek kaçırmamaya çalıştım. Şuanda boşluk kapanmaya başladı ama içinde yemek artıkları var. Eğer o artıklar orda kalırsa damak üstüne kapanır mı ? yani o artıklar orada kalır ve ileride bana problem yaşatır mı ?

Geri
Yukarı