Çekilişten kazanılan PC nasıl garantili olarak satılır?

• Konuyu başlatan flix2m
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 533

flix2m

Picopat
Çekilişten bilgisayar kazanmıştım belki konusunu gören olmuştur, bu bilgisayarın kasasını ve ekran kartını ayrı olarak farklı alıcılara satmak istiyorum. Fakat elimde sadece garanti yerine geçen ürün faturası var. Parçaların tek tek garanti belgeleri yok. Nasıl garantili olarak satabilirim acaba?

Birine orijinal faturayı diğerine de kopyayı vereceksin ya da bilgisayarı kazandığın yerden bir fatura daha isteyip ikisine de orijinal fatura vereceksin. Yoksa fotokopi verdiğin sorun yaşayabilir.

Birine orijinal faturayı diğerine de kopyayı vereceksin ya da bilgisayarı kazandığın yerden bir fatura daha isteyip ikisine de orijinal fatura vereceksin. Yoksa fotokopi verdiğin sorun yaşayabilir.
Faturayı mail yoluyla yollayacaklarını söylemişlerdi bekliyorum bende halen, iki alıcıya da mail yoluyla bana atacakları faturayı atsam olur mu?

Tabii e-fatura varsa daha iyi olur.

Kutu ve garantilerini de rica et gönderebiliyorlarsa.

Her şeyin kutusu mevcut, garanti belgesi olarak sadece anakart, PSU, SSD'nin belgelerini göndermişler. İşlemci ve ekran kartının belgesini istediğimde "bunlar distribütör garanti belgeleri, maille size ileteceğimiz ürün faturanız garanti belgesi yerine geçecektir" dendi.

Her şeyin kutusu mevcut, garanti belgesi olarak sadece anakart, PSU, SSD'nin belgelerini göndermişler. İşlemci ve ekran kartının belgesini istediğimde "bunlar distribütör garanti belgeleri, maille size ileteceğimiz ürün faturanız garanti belgesi yerine geçecektir" dendi.
Fatura mail yoluyla gelecekse daha güzel. PDF formatıyla gelir zaten. Her iki kullanıcıyada PDF olanı verirsin sorun kalmamış olur konunla alakalı.

Fatura mail yoluyla gelecekse daha güzel. PDF formatıyla gelir zaten. Her iki kullanıcıyada PDF olanı verirsin sorun kalmamış olur konunla alakalı.

Evet fatura olduğu sürece sorun olmaz.
tamamdır çok teşekkürler :)

Arkadaşlar fatura geldi de açık adres T.C. kimlik no gibi kişisel bilgilerim de yer alıyor, bu bilgileri vermeden nasıl halledebilirim ?

Son düzenleme:
Arkadaşlar fatura geldi de açık adres T.C. kimlik no gibi kişisel bilgilerim de yer alıyor, bu bilgileri vermeden nasıl halledebilirim ?
Faturanın sizin tarafınıza düzenlenmesi için resmi olarak T.C. kimlik no gibi bilgilerinizi talep edebilir satıcı sizden. Bunda anormal birşey yok. Ticaretin kanunu bu. Naylon fatura mı kestiriyorsunuz da T.C paylaşmak istemiyorsunuz ?

Geri
Yukarı