Başarılı Kurulum Celeron 1000M'ye Catalina kurmak

1000M işlemciye Catalina kurdum, High Sierra ve Sierra da denemiştim fakat epilepsi krizlerine sebep olan yanıp sönmelerden geri windowsa dönmüştüm, Catalina tercih etmemin sebebi ise bu dediğim şeylerin hiç birinin olmaması, neyse. Eğer Celerondan nefret edip işlemciye gelen her türlü zarara okeyseniz Catalina öneririm. Bunu dememin sebebi catalinanın diğer Mac OS sürümlerine kıyasla daha ağır olması. İmajı osxinfo'dan indirdim, bende opencore çalışmadığı için opencore için yapılmış imaja clover bootloader'ı attım. Çalıştı. bakalım güncelleme yaptıktan sonra kdp_poll hatası alacak mıyım?

Artıları(bildiğim kadarıyla yazabildim)
Safari düzgün çalışıyor,
herhangi bir ekran titremesi yok, gözünüz rahat ediyor,
diğer sürümlere nazaran daha sorunsuz.

Eksileri:
1000M işlemci olduğu için GPU hızlandırmasıydı sanırsam çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1000M işlemciye Catalina kurdum, High Sierra ve sierra da denemiştim fakat epilepsi krizlerine sebep olan yanıp sönmelerden geri Windows'a dönmüştüm, Catalina tercih etmemin sebebi ise bu dediğim şeylerin hiçbirinin olmaması, neyse. Eğer Celeron'dan nefret edip işlemciye gelen her türlü zarara okeyseniz Catalina öneririm. Bunu dememin sebebi Catalina'nın diğer macOS sürümlerine kıyasla daha ağır olması. İmajı osxinfo'dan indirdim, bende OpenCore çalışmadığı için OpenCore için yapılmış imaja Clover Bootloader'ı attım. Çalıştı. Bakalım güncelleme yaptıktan sonra kdp_poll hatası alacak mıyım?

Artıları(bildiğim kadarıyla yazabildim)
Safari düzgün çalışıyor,
Herhangi bir ekran titremesi yok, gözünüz rahat ediyor,
Diğer sürümlere nazaran daha sorunsuz.

Eksileri:
1000M işlemci olduğu için GPU hızlandırmasıydı sanırsam çalışmıyor.

Hayırlı olsun, işlemcini değiştirmen gerekmekte. Celeron işlemci ile İGPU'yu çalıştırman mümkün değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı