Başarılı Kurulum Excalibur G770 Clover Catalina

Yaklaşık 10 aylık emek. Hatalar baş ağrıları derken. Clover'la Catalina kurmayı başardım. Hazır evi kullandığım için Wi-Fi hariç her şey tanıtılmış halde geldi. Casper'da kullanacaklara tavsiyem, EFI'yi diske atmasınlar. Ben attım sistem kilitlendi ve açılmadı. HDD söküp başka bir PC'den Linux ile düzeltebildim.

Ekran Resmi 2022-04-21 10.48.41.png

Ekran Resmi 2022-04-21 10.48.59.png

Bugüne kadarki konularımda bana yardımcı olan. @Yiğit Gençer @453482 @tristessehivernale @yusufklncc'ye çok büyük teşekkürlerimi iletiyorum.
Kullanacaklar SMBIOS yenilemeyi unutmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde değilim şu anda hocam geçince denerim.

Hıcam sizde yeni BIOS yaltırıyorsunuz galiba başka bir forumda konu açtığınıxı gördüm.
Evet cevap gelince bu hata kodunu paylaşacağım oradakilerin önerilerini merak ediyorum ayırca orada da yazdığım gibi boot etmiyor bu bios ile niyeyse.

Evet cevap gelince bu hata kodunu paylaşacağım oradakilerin önerilerini merak ediyorum ayırca orada da yazdığım gibi boot etmiyor bu BIOS ile niyeyse.

Hocam BIOS ayarlarına da denedim hatta insyde BIOS'larda BIOS kurtarmak için BIOS dosyasını flasha atıb Win + b ile bilgisyaarı açınca BIOS'u flashlıyormuş. Bende yapınca 1 2 saniye USB'yi okuyor sonra bir anda güç kesilip normal açılıyor.

Hocam BIOS ayarlarına da denedim hatta insyde BIOS'larda BIOS kurtarmak için BIOS dosyasını flasha atıb Win + b ile bilgisyaarı açınca BIOS'u flashlıyormuş. Bende yapınca 1 2 saniye USB'yi okuyor sonra bir anda güç kesilip normal açılıyor.
Flashla güncellemeyi çok denedim ama hiç başaramadım sanırım o yok bu modelde. İsterseniz o diğer* forumda bir konu açın hocam her şeyiyle çünkü şu andan itibaren bir bilgim kesinlikle kalmamış oldu :(

Flashla güncellemeyi çok denedim ama hiç başaramadım sanırım o yok bu modelde. İsterseniz o diğer* forumda bir konu açın hocam her şeyiyle çünkü şu andan itibaren bir bilgim kesinlikle kalmamış oldu :(

Çok teşekkürler hocam diğer forumda konu açtım bana bir dosya gönderdiler. Bu dosyayı çalıştırınca fptdeki sorun kalktı sizin gönderdiğiniz 16384'lük BIOS'u flashladım. Çalışıyor şu an tek sorun BIOS da menülerde gezerken aşağılara doğru indiğim zaman info bölümü değişiyor. Ama menü isimleri aşağıya inmiyor.

Çok teşekkürler hocam diğer forumda konu açtım bana bir dosya gönderdiler. Bu dosyayı çalıştırınca fptdeki sorun kalktı sizin gönderdiğiniz 16384'lük BIOS'u flashladım. Çalışıyor şu an tek sorun BIOS da menülerde gezerken aşağılara doğru indiğim zaman info bölümü değişiyor. Ama menü isimleri aşağıya inmiyor.
Buna çok sevindim!! Umarım gelişmelere yol açarız excalibur konusunda. menü sorunu bende de var enter esc yapıp aşağı inin örüntü şeklinde o şekilde çözebildim ben bu sorunu ama tam yapamadım ben de.

Geri
Yukarı