Celeron B815, Intel HD Graphics 0 MB VRAM olarak gözüküyor

EmirYTB0

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Intel Celeron B815 işlemcili laptopumda Windows 10 yüklü ve VRAM 0 MB yazıyor. Diğer 8.1 7 sürümlerinde böyle bir sorun yoktu ben de i5 2540M işlemci istettim. İçinde gelen Intel HD 3000'de de aynı sorun olur mu? Kullanan falan varsa yazabilir mi? Teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizde sorun oldu mu? aradan uzun bir süre geçmiş. Bende de B960 işlemci var, dediğiniz sorun olmadı ancak bende 2540m işlemciye geçiş yapmayı düşünüyorum, uyumlu oldu mu sizde?

Sizde sorun oldu mu? Aradan uzun bir süre geçmiş. Bende de B960 işlemci var, dediğiniz sorun olmadı ancak bende 2540M işlemciye geçiş yapmayı düşünüyorum, uyumlu oldu mu sizde?

BIOS'tan sorunu çözdüm kesinlikle i5 2540M yapmanızı öneririm performans artışı gözle görülür şekilde arttı 4K video açmayan B815 şu anki i5 işlemci ile 4K video açıyor tavsiyem alın derim hocam.

BIOS'tan sorunu çözdüm kesinlikle i5 2540M yapmanızı öneririm performans artışı gözle görülür şekilde arttı 4K video açmayan B815 şu anki i5 işlemci ile 4K video açıyor tavsiyem alın derim hocam.
Cevabınız için teşekkür ederim, işlemci elimde şuanda ama takmadım henüz. Termal macunum olmadığı için bir bilgisayarcıya taktıracağım.

Yanında gelen termal macun olması lazım beyaz bir küçük pakette işlemci üzerinde oluyor
Eski bir işlemci ve artık sıfır olmadığı için ikinci el almıştım, uygun bir fiyata aldım. İkinci el olduğu için termal macun yoktu. Montaj bilgisayarciya kaldı artık 😄

İntel hd 3000 grafiğe geçince, grafik kartı kaç gb oldu? Şuanda b960 ta 2gb var, i5 te grafik 3000 de farklı mı olur?

Eski bir işlemci ve artık sıfır olmadığı için ikinci el almıştım, uygun bir fiyata aldım. İkinci el olduğu için termal macun yoktu. Montaj bilgisayarciya kaldı artık 😄

Intel HD 3000 grafiğe geçince, grafik kartı kaç GB oldu? Şu anda B960'ta 2 GB var, i5'te grafik 3000 de farklı mı olur?

O dediğiniz miktar ayrılmış video belleği yani raminizden ayrılan bellek normalde en fazla 256 MB diye biliyorum artmaz hocam ama performansı B960'a göre tabii artacaktır.

Intel HD 3000 grafiğe geçince, grafik kartı kaç GB oldu? Şu anda B960'ta 2 GB var, i5'te grafik 3000 de farklı mı olur?

AliExpress'te hocam uyguna var oradan aldım yanında termal macun ile gönderiyorlar 15 günde elime ulaştı siz ne kadara aldınız hocam

O dediğiniz miktar ayrılmış video belleği yani raminizden ayrılan bellek normalde en fazla 256 MB diye biliyorum artmaz hocam ama performansı B960'a göre tabii artacaktır.

AliExpress'te hocam uyguna var oradan aldım yanında termal macun ile gönderiyorlar 15 günde elime ulaştı siz ne kadara aldınız hocam
Ben 2540m işlemciyi trendyolun ikinci el uygulaması dolap`tan aldım. 350 TLye aldım. Satan kişi özenle paketlemiş sağolsun, sorunsuz ulaştı elime.

Yeni konular

Geri
Yukarı