Celeron B830 sistem Linux'a geçirilmeli mi?

Boot menü ye girdiğimde ise flashı tanımıyor bunun sebebi nedir?

Bu kadar az bilgiyse kimsenin sana cevap vermesini beklememelisin. Bu sorunun yaşandığı sistem hakkında bilgi vermelisin, marka model gibi. Ayrıca kurulum yaptığın cihaz EFI destekli mi yoksa klasik BIOS bulunan bir sistem mi?

Alternatif olarak ISO dosyasını şununla yazdırmayı da deneyebilirsin. LinuxLive USB Creator

Ayrıca kurulum yaptığın cihaz EFI destekli mi yoksa klasik BIOS bulunan bir sistem mi?

Msinfo ile baktığımda UEFI yazmıyor. Resimdekiler var sadece burada.

msinfo.PNG

Bununla denedin mi?

Denedim hocam olmadı ama daha sonra @drmstafaa arkadaşın dediği Rufus ile denedim şu an oldu kullanıyorum.

Şu an nedense "iks(çarpı)" tuşuna bastığımda ñ harfi çıkıyor nasıl düzeltebilirim ve soru işareti de koyamıyorum klavyeyi Türkçe Q da.

Son düzenleme:
Şu an nedense "iks(çarpı)" tuşuna bastığımda ñ harfi çıkıyor nasıl düzeltebilirim ve soru işareti de koyamıyorum klavyeyi Türkçe Q da.

Hangi sürümü (Cinnamon, Xfce, MATE) kurduysan, bunun klavye ayarlarına girip Türkçe ALT+Q seçeneğini salt Türkçe yapmayı dene. ALT+Q seçeneği Türkçe tuş olmayan klavyelerde, ALT tuşuna basıp Türkçe karakterleri yazabilmek içindir.

Hangi sürümü (Cinnamon, Xfce, Mate) kurduysan, bunun klavye ayarlarına girip Türkçe ALT+Q seçeneğini salt Türkçe yapmayı dene. ALT+Q seçeneği Türkçe tuş olmayan klavyelerde, ALT tuşuna basıp Türkçe karakterleri yazabilmek içindir.

Hocam komut satırına (setxkbmap tr) yazarak sorunu çözdüm ama yine de teşekkür ederim

Geri
Yukarı