Celeron islemcinin faydalari nedir?

Peki ben bu urunu alsam pişman olur muyum? Cunku her detayiyla acayip hosuma gitti ama islemci biraz dusundurdu. Bilgisayari zaten İngilizce okarak kullanacagim.

Hocam uzer bu sizi Celeron cağ dışı işlemci almayin
Hocam siz birsey onerir misiniz lutfen?
Mac istemiyor iseniz intelin iris işlemcili modeli var onlara bakın alacağınız yerin ekonomisine hakim olmadığı icin fazla öneri veremiyorum

Mac istemiyor iseniz intelin iris işlemcili modeli var onlara bakın alacağınız yerin ekonomisine hakim olmadığı icin fazla öneri veremiyorum
Siz onerin lutfen.

Bakacagim.

Hocam islemciyi sonradan degistirsem olmaz mi? Cunku islemci disinda istedigim butun ozellikler var ve tek eksisi Celeron.

Hocam siz birsey onerir misiniz lutfen?
Hocam girdim baktım biraz sayfaların yarısında stok yok. Yalnız şunu önerebilirim:

RAM size yeter fakat az olduğunu düşünüyorsanız dahi sonradan ekleme yapabilirsiniz.
Hocam islemciyi sonradan degistirsem olmaz mi? Cunku islemci disinda istedigim butun ozellikler var ve tek eksisi Celeron.
Lakin dizüstü bilgisayarlarda işlemci değişimi yapamazsınız. Yapan vardı ama biraz zor bir iş sanırım. RAM gibi tak çıkar şeklinde ilerlemiyor. RAM'i her zaman ekleyebilirsiniz sonradan slot olduğu sürece.

Oyun dışında kullanacaksanız ya ofis işlemleri için, ya da orta düzey montaj yapacaksınız herhalde. AMD 5000 mobil işlemciler veya Intel 12. nesil işlemcili dizüstü bilgisayarlara bakmanızı tavsiye ederim. Hiç olmazsa M1 veya varyantı işlemcililere bakın.

Bu laptop sizi üzmez hocam ayrıca güncel bir işlemci arkadaş güzel tavsiye vermiş.
Rengi, tam metalligi, inceligi, hafifligi, klavye aydinlatmasi, ram'i, en cok bunlar. Gerisi cok onemli degil ama kesinlikle beyaz ve gri disinda baska bir rengi olmali.
Yani sizin kararınız ama renk tasarım bence 2. Plan olmalı ne diyeyim artik hangi laptop hoşunuza gittiyse onu alin

Celeron işlemcilerin en büyük özelliği düşük güç tüketiminde günlük işleri rahatça halletmektir. Güncel nesil Celeron işlemciler ofis bazlı işler için sizi üzmez fakat SSD ve minimum 8 GB RAM ile kullanmanızı tavsiye ederim. Her işlemci sınıfının hitap ettiği farklı bir kitle var o yüzden çok takılmayın. Adamlar bunu piyasaya boşuna sürmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı