Celeron laptop için Windows 8.1 vs Windows 10

Sergeant Cross

Decapat
Daha fazla  
Kullandığım laptopta 2x2 GB RAM 240GB SSD ve Intel Celeron B830 1.80GHz işlemci bulunuyor. Buna uygun Windows 8.1 mi 10 mu hangisi daha hızlıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 u denedim fakat boşta çok fazla ram kullanıyor 1.5-2.0 gb ram kullanıyor
Windows 8.1 de ise boşta 1gb ram kullanıyor.Benim kararım 8.1 i kurmak
Bide oyunlarda Windows 10 çok donma yapıyor nedense işlemcinin sıcaklığı 95 dereceye çıkıyor hiç öyle olmamıştı yeni güncelleme gelmeden önce

Windows 10'u denedim fakat boşta çok fazla RAM kullanıyor 1.5-2.0 GB RAM kullanıyor
Windows 8.1'de ise boşta 1GB RAM kullanıyor. Benim kararım 8.1'i kurmak

Win 8, 1 gayet yeter 2-3 sene güncel kalır.
@$ilent konu sahibi kararını vermiş daha tartışmaya gerek yok.(Windows 10 kurarsam sizi etiketleceğim.)

Windows 8.1'de daha rahat edersiniz. Ama 10 kuramazsınız diye bir şey yok. Yanlış bilgi vermeyin. Atom işlemcili mobil cihazlarda Windows 10 SD kartta akıyorsa bu sana fazla fazla yeter.
Şuan Windows 10 u kullanıyorum güzel fakat benim laptobun özellikleri iyi olmadığı için 8.1 kuracağım oyunlarda donma olmasın diye

Şu an Windows 10'u kullanıyorum güzel fakat benim laptopun özellikleri iyi olmadığı için 8.1 kuracağım oyunlarda donma olmasın diye.

Oyunlarda donmanın sebebi genelde işletim sistemi olmaz. Ama 8.1'de RAM kullanımı düşeceği için RAM kaynaklı oyunlarda rahatlarsınız. Amacınız sırf oyun ise Windows 7 bile düşünebilirsiniz. Maksimum performansı almak için.

Oyunlarda donmanın sebebi genelde işletim sistemi olmaz. Ama 8.1'de RAM kullanımı düşeceği için RAM kaynaklı oyunlarda rahatlarsınız. Amacınız sırf oyun ise Windows 7 bile düşünebilirsiniz. Maksimum performansı almak için.
Windows 7 kurmayı düşünüyordum desteği bitmeseydi onu kuracaktım en sevdiğim işletim sistemiydi neyse yapacak birşey yok Windows 8.1 kuracağım

Geri
Yukarı